Trutnov - brána do východních Krkonoš

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Naším cílem je Trutnov, který je neoficiálně nazýván branou do východních Krkonoš na jejichž jižním úpatí se, podél řeky Úpy, město nachází.

Za čím jedeme?

Trutnov - Krakonošovo náměstí
Trutnov - Krakonošovo náměstí
lupa

První doložená zmínka u Trutnově spadá do roku 1260. Historické centrum města se nalézá v prostoru kolem dnešního Krakonošova náměstí jehož dnešní vzhled pochází z období 18. až 20. století. Prostředku náměstí dominuje Krakonošova kašna s monumentální sochou vládce hor, obklopeného gnómy – trpaslíky z roku 1892. Ve východní části náměstí se nachází barokní sloup Nejsvětější Trojice, pocházející z roku 1704, jehož součástí je sousoší osmi světců. Severní části náměstí dominuje budova tzv. Staré radnice. Severovýchodně od náměstí najdeme kostel Narození Panny Marie. jedná se o klasicistní novostavbu s pozdně barokními prvky, která vznikala v letech 1756 – 1782 podle projektu L. Niedereckera. Do nedávné historie města se smutně zapsala bitva prusko-rakouské války dne 27. 6. 1866, tzv. bitva u Trunova. Bitvu dnes na svahu Šibeníku připománá naučná stezka "Po stopách války 1866 - Den bitvy u Trutnova 27.6.“ Nejvýznamnější připomímnkou bitvy je pomník generála Gablenze, který je zároveň i rozhlednou.

Trutnov - Krakonošovo náměstí
Trutnov - Krakonošovo náměstí
lupa

Západním směrem od města se nachází rybníky, které jsou využívány jako rekreační oblast s kempy. Severovýchodním směrem od města je to kemp  Peklo, jihozápadním směrem je to rekreační oblast Dolce. Severozápadním směrem od Trutnova je u východního okraje obce Mladé Buky areál sjezdového lyžování a najdeme tu také řadu udržovaných běžeckých stop. Trutnov je výchozím bodem celé řady značených turistických tras, po kterých se vydáme nejenom do Krkonoš. Po modré značce jižním směrem můžeme dojít do Dvora Králové a západním směrem do města Hostinné. Červeně značená Cesta bratří Čapků vede návštěvníka do oblasti Rýchor. Trutnovem rovněž prochází cyklostezka Jizersko-krkonošská magistrála.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Míst ubytování a dobrému najedení je v Trutnově dost, např:

Restaurace pod Hradem, viz: http://www.nevahejtevstupte.cz/

Restaurace U Draka, viz: http://www.restauraceudraka.cz/

Restaurace U Zbrojnoše, viz: http://www.penzionpohoda.com/

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krakonošovo náměstí je velmi hezké, no a výhledy na Krkonoše od Gablenzova pomníku na vrchu Šibenik jsou prostě nádherné… pastva pro oči. Ale musí být pěkné počasí...wink

Ostatní informace

Kontakt na infocentrum: http://www.turistika.cz/mista/trutnov-mestske-informacni-centrum

Webkamera - Trutnov panorama: http://www.turistika.cz/mista/webkamera-trutnov-panoramaDalší informace

Hodnocení:
2549. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody, na hory, na kole
Bylo zde:
11 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Trutnov hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Trutnov - brána do východních Krkonoš

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace