Tropical Island - relax kousek za hranicema

Tipy na výlet, Německo
Kam a jak jedeme?

lupa

Tropical Island se nacházi u dálnice A13 spojující Berlín s Drážďanami. Je to odtud cca 60km do Berlína a nebo taky cca 100km do Drážďan. Když jedete z Čech, tak sjíždíte na sjezdu z dálnice - Staakow a pak už tam jsou ukazatele na Tropical Island (který je tak 5km od dálnice). Autem z Prahy jste tam za cca 3-4h. Parkoviště hned u akvaparku je zdarma.Pokud nemáte auto, tak lze použít regionální expres RE2, který jezdí z Berlína a Cottbusu každou hodinu do vesnice Brand. A odtud jezdí z nádraží přímo Tropical Island bus (Shuttle Bus) podle toho jak přijíždí vlaky.
Další možnost jak se tam dá dostat je se zájezdem. I několik cestovek od nás tam pořádá zájezdy.

Více o Německu na www.germany.travel

Za čím jedeme?

lupa

Tropical Island je velké relaxační středisko nebo také by se dalo říct, že je to i akvapark v jiném pojetí. Původně zbudovaný hangár pro vzducholodě byl přebudován na velké relax centrum se spoustou atrakcí. Velký bazén, tropické moře s pláží, je večer krásně osvětlen a intimčo plavání fakt stojí zato. Velký deštný prales, ve kterém jsou různé druhy palem, rostlin, ba i zvířat, od brouků, želv v jezírkách až po nějakého ptáčka, odděluje od sebe tropické moře a malou krásně vyhřívanou lagunu. Chodníčky v pralese jsou parádně propletené, takže by se dalo říct, že se tam dá i zabloudit. Malá laguna má o něco teplejší vodu a množství masážních trysek a také oblíbenou divokou řeku. Samozřejmostí jsou i dva bublinkové bazénky a dva malé tobogány. Krom těchto lákadel je tam množství různých saun a relaxačních domečků, které jsem sice nenavštívila, páč to nemám ráda, ale myslím si, že milovníci si přijdou na své. Stejně tak jsou k dispozici solárka. Pro děti je tam velký dětský kout, nebo spíš sektor s množstvím, skákaček, trampolín, prolézaček, motokárová dráha apod. Opravdu parádní vyžití nabízí i věž s tobogány různé obtížnosti. Pokud by se člověk nudil, tak se může za nějaké to Euro nechat vytáhnout ke stropu hangáru balónem nebo si zahrát minigolf. Pokud by někdo byl větší sportovní fanda, může dát match brach volejbalu (ovšem míč si asi musíte donést sami, půjčovnu jsem tam nikde nepostřehla).

TIP TURISTIKA.CZ: Zájezdy a ubytování, pronájem rodinné domy, chaty a chalupy

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

O hlad se člověk strachovat nemusí. Všude jsou tam dostupné různé restaurace, bary a kiosky u kterých si člověk může dát jen co libo. Ceny jak jsem tak koukala do lístku jsou klasické německé, čili něco přes 10EUR za jídlo. Pokud by byl čecháček spořivější, tak vřele doporučuji vzít si tam jídlo a pití svoje, protože to není žádný problém a hlavně tam kvůli tomu nikdo problémy nedělá. Ba naopak je tam spíše většina lidí se svými zásobami. Možná i proto, že je největší počet návštěvníků je právě z Čech, Polska nebo místní. Ubytování je taky pohoda. Chce-li člověk veget a luxus, může si koupit stan ve stanovém městečku, která tam jsou asi dvě. Má tím zajištěno soukromí za plachtou stanu a navíc měkou matraci. Ti co nechtějí platit za stan a mají to štěstí že přijdou včas, mohou obsadit některé z mnoha plážových dřevěných lehátek a ustlat si v pohodě tam. Pak ovšem doporučuju půjčit si matraci na lehátko a nebo si přinést svojí karimatku - opět to nikdo neřeší a není to problém.

TIP: Ubytování v apartmánech NOVASOL

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Nejvíce se mi asi líbila noční show s akrobaty, která tam je každý den s různým vystoupením. Čekala jsem, že naběhne pár akrobatů na jeviště, které je uprostřed velkého tropického moře, zaskáčou a půjdou domů. Omyl. Show byla krásně nasvícená, vystoupení mělo děj, který člověk pochopil i bez nutnosti znalosti němčiny a hlavně trvalo asi něco přes hodinu. Takže klobouk dolů. Navíc předváděná čísla byla vskutku dech beroucí a nad výkony jsem opravdu kroutila hlavou, co všechno dokáží. Super byly i tobogány, na kterých jsem čekala velké fronty na to kolik tam bylo lidí a až na nějaké hodiny, kdy tam člověk stepoval chvilku, to bylo v poho. Navíc tam byl jeden tobogán s gumami a ten jsem si fakt užívala.
Snad jediné co bych doporučila je asi navštívit Tropical Island ve všední den, my tam byli o víkendu a lidí dost, ale i tam se tam celkem rozptýlili a neměla jsem pocit, že mi v něčem výrazně vadí. Snad jen byla větší fronta u vířivek, ve kterých bylo pro tolik lidí míst málo. Někdo si občas na různých fórech stěžuje na čistotu záchodů, ale já jsem neshledala naprosto nic, všechno tam bylo pořád uklizený a čistý.

Ostatní informace

lupa

Naprosto parádní je nonstop provoz akvaparku. Takže kdykoli můžete přijít a odejít. Ba dokonce třeba okolo jedné ranní je tam u kas špička. Vstupné člověk zaplatí jen jednou a je úplně jedno jestli tam jste jeden den, týden nebo měsíc (to si neumím teda moc představit), avšak za každou strávenou noc v komplexu se Vám připočítává poplatek €15 (po 3h v noci). Co se týká cen vstupného, tak jednoduché vstupné, které zahrnuje pouze vstup do bazénů, vířivek, pralesa stojí pro dospělého 29,5EUR (děti 4-14let 24EUR; studenti 26,50). K tomuto si pak může za tu samou cenu koupit vstup do saun a spa. Pokud ale člověk chce něco zažít, tak je lepší si koupit Kombi-tiket. Ten stojí pro dospělého 37,50EUR(děti 4-14let 24EUR; studenti 32EUR) ke kterému si člověk může načíst ještě poplatky za tobogány (+4,50EUR/den); svět saun a spa (+12EUR); fitness klub (+5EUR); african jungle lift (+4,5EUR); Pirate twister (+4,50EUR). Dětstký klub s atrakcemi by měl být nyní již zdarma. Lze přikoupit také vstup na noční show pro děti (+10EUR) nebo na noční show pro dospělé (+15EUR). Půjčení matrace na lehátko stojí 2EUR(+10EUR záloha). Vše v centru se platí pomocí hodinek s čipem(včetně barů) a na konci při odchodu člověk zaplatí co čip ukáže, tak pozor, aby jste se nekontrolovatelně nerozšoupli :-). Platit lze i kartou. Akceptují všechny běžné typy platebních karet (MasterCard, Diners Club, Visa, American Express and EC karty). Skříňky s věcmi jsou na ten samý čip, který vyfasujete u vstupu, takže nepotřebujete ani žádné drobné. Dobré je taky vzít si případně dvě menší zavazadla, která mnohem lépe jsou nacpat do skříňky, která je tak akorát pro batoh 70l. Věcí si můžete vzít co unesete, viděla jsem tam lidi i tahat přenosné ledničky, spacáky, deky.... Doporučuji si vzít s sebou nějaké žabky na chození po parku a také tričko s šortkami, protože když člověk vyleze z vody, tak mu po nějaké době může být chladněji, zas až takové tropy to tam nejsou (teda já jsem tam byla v zimě, kdy venku zuřila vichřice, tak to možná mělo vliv) ale že by jste tam klepali kosu se bát nemusíte. Když je venku nevlídno, zima a mráz není nad to si vyválet šunky tady. No co dodat - zkrátka opravdový Tropický ráj. Snad jen, že více informací můžete najít tady: www.tropical-islands.de (stránky bohužel nejsou v češtině), ale pak třeba www.aquapark-tropical-islands.cz. Kompletní ceník atrakcí najdete zde: http://www.tropical-islands.de/fileadmin/user_upload/Besucher_download/TI_Preisflyer_GB_v4_11_web.pdf.

Informace jsou aktuální k 26.11.2011

Další informace

Hodnocení:
1237. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem
Bylo zde:
13 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Tropical Island - relax kousek za hranicema

díky za info
09.07.2009 14:15
Článek dobrý, chybí foto ....
RE> díky za info
22.07.2009 00:50
Fotky tam jsou co jsem mohla, to jsem dala, bohuzel, jsou vetsinou spatne kvality, protoze nez jsem si uzila vodnich radovanek, tak byla tma :-) Ale az tam pojedu priste, tak to nafotim lip a pridam, slibuji :-)
RE> RE> díky za info
26.04.2010 18:54

niklkoo
Já tam by 3 a je to tam Super Hlavně Ta LAguNa =o***
Tropický ráj
03.09.2009 10:31

sakota
Byl to tropický ráj, děti se těšili, jaké bylo zklamání, když v noci v celých hejnech vylezli ze svých skrýší šváby jako padesátikoruny. Dětem to nevadilo. Každý průchod turniketem se hned zaúčtoval, dětem to taky nevadilo, kelímky na drink jsou zálohované, to také dětem nevadilo. Děti si užili, naše peněženka taky. Láďa
RE> Tropický ráj
06.09.2009 23:34
No my jsme tam žádné šváby nepotkali a za průchod turniketem nám to načetlo pouze jednou za den částku 3,5 EUR (k tobogánům).
Na ofiiciálních stránkách tvrdí to samé:
Prices Kombi-Ticket (per person):
Additional charges per person per day
Water slide tower + € 3.50
Tropino Club for Kids + € 3.50
Entry to Tropical World from the Tropical Spa & Sauna, or vice versa + € 8.50

Kelímky možná zálohované byly, ale proč si nedonést vlastní zadáčo když ta možnost je :-)
RE> Tropický ráj
09.06.2010 10:38

JaJa
co si takhle něco přečíst ,než napíšete takovou
hlopost
http://www.tropical-islands.de/en/visitors/attractions/rainforest.html
http://translate.google.com/translate?hl=cs&sl=auto&tl=cs&u=http%3A%2F%2Fwww.tropical-islands.de%2Fen%2Fvisitors%2Fattractions%2Frainforest.html
RE
19.06.2010 12:58

Petr
dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli těch 28,5€ platí na jeden den,nebo je to na víkend.Taky jsem moc nepochopil jak to je s tím spaním,mohla by jste mi to objasnit.
předem děkuji.
RE> RE
19.06.2010 22:21
S tim vstupnym je to tak, ze si muzete koupit jednoduchy (za 25E) nebo kombinovany ticket (30E - pozn. podle aktualniho ceniku z jejich stranek to nepatrne zdrazili).
K jednoduchemu ticketu se nic prikupovat neda a plati pouze v bazenech, lagunach a virivkach. Zatimco Kombi-ticket Vam umozni dokoupit si k tomu dalsi veci jako jsou tobogany (za 3,5E/den), koutek pro deti (3,5E/den), sauny (8,5E/den) atd. Za prenocovani zaplatite 10E, ktere se nacitaji pokazde ve 3h rano. Cili, pro priklad, pokud prijedete do akvaparku rekneme ve 4h 1.1. a odjedete 2.1. ve 2h rano, tak neplatite nic, pouze vstup. Ale pokud prijedete treba v patek odpoledne a odjedete v nedeli odpoledne, cili prespite z patka na sobotu a ze soboty na nedeli, tak uz to jsou dve noci (protoze jste 2x byl pritomen ve 3a.m.) a to je za dalsich +20E. Snad se mi to podarilo napsat nejak rozumne. Pripadne vice informaci ziskate teto adrese, kde je jejich aktualni cenik dostupny pouze pro DE, EN a PL, ale aspon neco: http://www.tropical-islands.de/en/visitors/tickets/admission.html
dotaz
01.08.2010 11:19

Renata
dobrý den, moc vás za tyto informace chválím. Do teď jsem se rozhodovala zda jet ,protože neumím ani slovo německy a už jen koupit si vstupenku bude asi problém. Po přečtení vašeho článku a vašich rad mam chuť jet hned. Jen bych se chtěla zeptat. Koupím si kombi tiket nekde u kas a všechny ostatní příplatky - sauny, stan, atd. se mi načtou na hodinky a načtenou částku zaplatím při zpátečním průchodu kasou? a člověk,který fakt německy neumí má šanci se tam zorientovat? děkuji mockrát.
RE> dotaz
01.08.2010 14:36
Dobrý den,
jsem rada, ze tyhle informace jsou uzitecne, protoze sama ze sve zkusenosti vim, ze kdyz clovek nekam jede, tak zkusenosti jinych se hodi nejvice a clovek ma pak alespon vetsi jistotu.
K Vasim otazkam - myslim si, ze clovek i bez znalosti nemciny se tam muze zorientovat v pohode. Krom toho tam jiste vsude budou i cesi nebo polaci, kteri pripadne pomohou :-). A kdyby nahodou ne, tak mate prece jeste ruce a nohy :-). Co se tyka toho kombiticketu, tak na tobogany a detsky svet tam jsou urcite jen turnikety, kde prilozite hodinky a ono se vam to nacte samo a oni vas pak na konci zkasiruji automaticky, co jim vybehne na pocitaci po odevzdani hodinek. Co se tyka tech saun, tak to si myslim, ze by melo byt to same (i kdyz osobni zkusenost nemam, tam jsem nebyla, ale pri pohledu na ten samy zpusob doplatku na jejich ceniku bych si tipla, ze by to melo byt to same - jen turniket). Co se tyka tech stanu, tak tam asi nejlehci bude po emailu udelat rezervaci na mailu: welcome@tropical-islands.de a pomoci translate.google.com si nechat prelozit cesky text do nemciny nebo anglictiny a poslat a pak jen prijit ke kase a rict, ze mate rezervaci na to a to jmeno a pomoci par nemeckych slovicek (ktera si najdete na internetu upresnit, ze jde o rezervaci stanu :-) ). Kdyby jste chtela, tak vam s rezervaci klidne muzu pomoct, to pro me neni problem, pripadne mi klidne napiste.
dotaz
06.08.2010 17:50

David
Prosím vás chtěl bych se zeptat jaká česká cestovka má v nabídce alespon dvoudenní výlet na tropickej ostrov a jestli by ste připsaly přibližnou cenu pro dva skromnější lidi? :) děkuji za odpověd
RE> dotaz
08.08.2010 21:13

Karel Pěkník
Zjišťovali jsme to a od nás z Ostravy tam jezdí CK Maxner asi 1200 kč za osobu, jen za dopravu.
stan
28.11.2010 20:42

adla
mám dotaz ted ve čtvrtek se tam chystáme máme zarezervovaný stany a chci se zeptat v tom je normílní postel s dekou a polštářem??
dotaz
10.08.2010 20:39

Radka J.
Prosím o radu, ve čtvrtek se chystáme s rodinou do Tropical Islands =o) ale podle všech těch různých stránek nechápu moc ty vstupy. Jaký je rozdíl mezi tím norm. vstupným a tím kombi-ticketem? Když si koupíme to obyč. vstupné za těch 25 EUR (děti za 19,50 EUR), tak když pak projdeme turniketem do dětského koutku nebo k tobogánům, tak se nám načte navíc 3,50 EUR a 3 EUR na ten čip - chápu to tak dobře? Nebo s tím obyč. vstupným už se nikam jinam nedostaneme a musíme mít ten kombi-ticket, abychom mohli i do toho dětského koutku a na tobogány? Do saun a vířivek nechceme. Jsem z toho jelen =o))) Díky moc za info, zdravím
RE> dotaz
11.08.2010 16:41

Mira
Jestli nechcete do saun a vířívek tak se Vám kombi-ticket nevyplatí. V něm máte právě už ty sauny zdarma. Takže si kupte jen obyčejné 25e a pokud chcete tobogany a detsky koutek tak to se Vam bude načítat na čip az pri vstupu přimo do něj (je to cena za den). Včera jsme se vrátily a moc super!
RE> RE> dotaz
11.08.2010 22:42

Radka J.
Díky moc za radu =o)
RE> dotaz
23.01.2011 18:15

Petr
Ahoj holky,
takže tobogán lze taky neomezeně za paušál?
dotaz
31.10.2010 14:19

Ákoš
Dal by sem prosím někdo přesnou polohu parku,v souradnicích do navigace? Nebo nejbližší obec? Děkuji.
RE> dotaz
31.10.2010 14:51

Ákoš
Už to mám, tak když to pomůže i jinému : N 52.03138 E 13.73857 u obce Brand (niederlausitz)
Kras
30.01.2011 14:25

Martin
krasa a take se chystame jet, ale jen pro uplnost, hangar neni pozustatek po Ruske armadě.:-)
Pláž
30.01.2011 14:02

Alice
Ahoj,může se spát pouze na pláži? (Kdiby na nas nezbyli lehátka).
Pláž
01.02.2011 20:02
Myslim si, že pokud si vemete karimatky, tak jo.
dotaz
27.01.2011 12:44

eva
který atrakce se musí zaplatit ?
dotaz
01.02.2011 20:08
Additional charges per person per day
Water slide tower € 3.50
Vstup do Tropical Spa & Sauna € 8.50
Evening Show adults € 15.00
Evening Show children(age 4-14) € 10.00
Fitness Club € 5.00
The African Jungle Lift € 3.50

Podrobnější info tady:
http://www.tropical-islands.de/en/visitors/tickets/admission.html
Dotaz
28.01.2011 20:56

indianka20
Mela bych dotaz. Jsem z Usti nad Labem a chtela bych se tam jet podivat. Nemam, ale auto a nevim jestli tam jede z Usti nad Labem taky nejakej autobus, popripade nejakej zajezd s cestovni kancelari? Nebo jestli treba z Prahy nebo nekde pobliz? Dekuji za odpoved.
Dotaz
01.02.2011 20:14
Pokud nemáte auto, tak lze použít regionální expres RE2, který jezdí z Berlína a Cottbusu každou hodinu do vesnice Brand. A odtud jezdí z nádraží přímo Tropical Island bus (Shuttle Bus) podle toho jak přijíždí vlaky.

Do Berlina se pocitam lze z Usti nebo Prahy v pohode dostat.
odpověd
02.02.2011 11:27

eva
já jsem platila 1500 Kč
Re: Jo dobrý....
23.03.2011 22:27

To si teda moc neumim predstavit, kde to tam provadej :-D

Prima postřehy
11.05.2011 15:31

Leona

ahoj Martino, díky za vyčerpávající info - moc nám pomohly a příští týden vyrážíme. Jen doufám, že tam nebudou ti švábi a že doma nezapomeneme nic, čeho bychom tam museli litovat.

ahoj a přeji ti mnoho krásných výletů a zážitků, Leona

Prima postřehy
11.05.2011 15:32

Leona

ahoj Martino, díky za vyčerpávající info - moc nám pomohly a příští týden vyrážíme. Jen doufám, že tam nebudou ti švábi a že doma nezapomeneme nic, čeho bychom tam museli litovat.

ahoj a přeji ti mnoho krásných výletů a zážitků, Leona

ceny
09.07.2010 00:17

Karel
Dobry den,
chtěl bych se zeptat, koli stoji ten stan a take jsem presne nepochopil cenik u kombi vstupenek.kdyz chci na tobogany i do saun tak je to tedy 30+3,5+8,5.je to tak?
RE> ceny
27.07.2010 12:27
Stan je vybavenej (podle informaci z jejich internetovych stranek) - luzkem s matraci, prosteradlem, dekou a polstarem a stoji za noc 24,5EUR (bez snidane) nebo 37EUR (se snidani). Stany jsou pro 2-4 osoby a cena je za jednu osobu za noc. Vice informaci a rezervace se daji ziskat na oficialnich strankach:
http://www.tropical-islands.de/en/visitors/overnight-stay/staying-the-night-in-the-dome/tents.html

Cenu Kombi ticketu jste pochopil zcela spravne, pokud chcete do akvaparku a navstivit i sauny i tobogany, vyjde vas to s kombiticketem presne podle Vaseho vypoctu: 30+3,5+8,5.
Pokud by jste prespal do dalsiho dne (za 10EUR na lehatku u bazenu nebo za tech 24,5EUR ve stanu), tak dalsi den pokud budete chtit opet do sauny a toboganu, tak opet +3,5 a +8,5.
RE> RE> ceny
03.08.2010 21:01

Karolína Motyková
Dobrý den,
zdravím všechny diskutující a nedá mi to, abych nepřispěla svou troškou do mlýna. Právě jsme se také vrátili z "tropů" a s tím vstupným nemáte pravdu. Platili jsme za dospělou osobu 30 éček a za dítě 19,50. Bylo to včetně vstupů k tobogánům a také do SPA. No a jak tady už někdo psal o těch švábech, tak je to pravda, my jsme je viděli také.Voda byla celkem studená, hlavně ve vířivkách, kde bych čekala spíše teplejší vodu. Jako atrakce to ovšem bylo slušné, za výlet to rozhodně stálo. Žádné představení v noci se ovšem nekonalo, jen bylo možné si za 10 euro koupit vstupné do jedné restaurace s podiem, kde byla nějaká asi cca 2 hodiny dlouhá produkce kouzelníků a pod.
Re: RE> ceny
17.05.2011 12:28

Gabriela

Ahoj,chtěla bych se zeptat,jak to tam vypadá s parkováníma a jestli je placené.A ten stan stojí 24,5 eur i za dítě?

ŠVÁBI
29.05.2011 00:55

Jana Procházková

AHOJ VŠEM KDO SE CHYSTÁTE DO RÁJE ŠVÁBŮ!CHTĚLA BYCH TOUTO CESTOU VAROVAT VŠECHNY KDO SE CHYSTAJÍ ZAKOUPIT SI OD PANÍ JELÍNKOVÉ JAKOŽ TO ZPROSTŘETKOVATELKY CESTOVNÍ KANCELÁŘE MARCO POLO NOCLEH.JELIKOŽ JSEM SI NEPŘEČETLA RECENZI A PANÍ JELÍNKOVÁ MĚ NEINFORMOVALA MĚLI JSME TU ČEST SEZNÁMIT SE S MÍSTNÍ FAUNOU.K VEČERU ZAČALI VYLÉZAT A NEPŘESTALI ŠMEJDIT AŽ DO RANNÍCH HODIN.MI JSME SPALI VE STANU,ALE JE JEDNO KDE SPÍTE PROTOŽE BYLI VŠUDE.LEZLI(BĚHALI-ONI NELEZOU,POPŘÍPADĚ POPOLETUJÍ)MEZI POSTELEMA,PO NAŠICH VĚCECH PO PEŘINÁCH SPÍCÍCH DĚTÍ,MĚ PO TRIČKU I VE VLASECH.NAVÍC VENKU TAK LILO,ŽE I PŘES TO,ŽE ČLOVĚK SI POVÍ-NO A-VŽDYT JSEM V HALE,TAK PRDLAČKU ZATÉKALO STŘECHOU A MI MĚLI MOKREJ STAN.JENŽE STAN KTEREJ PROPRŠÍ.JEŠTĚ ŠTĚSTÍ ŽE JSEM SI ZAKOUPILA JEN JEDNU NOC.S MANŽELEM JSME SE VRACELI UNAVENĚJŠÍ NEŽ KDYŽ JSME JELI NAČERPAT SÍLU DO RELAX KOUSEK ZA HRANICEMAsad 

Dotaz
06.06.2011 21:46

Barus

Dobrý den,chystame se tam jet o prazdninách takže mě vaše informace moc mopohli.Jen se chci zeptat chteli by jsme tam spat jednu noc a chtěla bych vedět kolik tak přibližně sebou mít....Tak bych chtěla vědět nazory tech co už tam byli kolik tam tak nechali a kolik jich tam bylo??.... a jestli za 2lety dítě se platí.Děkuji moc

12.06.2011 15:25

deborah dobesova

ahoj prosim vas nevite kolik to stoji pro tri lidi?

12.06.2011 15:26

deborah dobesova

protoze jsem to tady  nikde nenasla...dik

dotaz
24.07.2010 15:21

ivo
chci se zeptat jestli se plati nejaka zaloha na ty hodinky a jak to tam vypada s nami kuraky. Dekuji
RE> dotaz
27.07.2010 12:18
Za hodinky se zaloha myslim neplati a s kuraky nevim, o to jsem se nezajimala, treba odpovi nekdo jiny...
dotaz
22.01.2011 19:46

Vlasta
Pro kuřáky jsou tam bary jinaksetamnekouří
Re: dotaz
16.06.2011 12:14

Vlasta

Smileno kuřáci tam maj takové rákosové domečky kam se chodí kouřit,jinde se nesmí

Re: dotaz
16.06.2011 12:48

Vlasta

Smileno kuřáci tam maj takové rákosové domečky kam se chodí kouřit,jinde se nesmí

Prosím pomoc !!
30.06.2011 13:13

Nikol

Zdravím, za měsíc plánujeme cestu do Tropicalu. ALE..Neumím moc německy, jsou tam zaměstnaný nějací Češi ? a chceme tam přijet tak na 9 ráno v pátek a v pondělí odpoledne odjet, jak na to ?? Stačí nám normální vstupné, no prostě se chceme koupat, a dovádět, co máme koupit ?? A CO JÍDLO ? Nevíte někdo PROSÍM kolik si tak máme vzít peněz ???? a když chceme takovou tu chatku  u vodopádu, musí se to nějak rezervovat ??PROSÍM O ODPOVĚD cryingcrying jsem z toho celá zouflá, děkuji

Re: Prosím pomoc !!
01.07.2011 08:56

yarunecka

Zdravím určitě si musíte tu chatku zamluvit předem.Žádného čecha jsem tam v obsluze nepotkala,ale nebojte určitě se domluvíte jako každý kdo tam byl.Jen vás obdivuji,že tam vydržíte tak dlouho.Loni jsme tam s mužem a 3.dětmi byli jednu noc a bohatě to stačilo,celý den být zavřená to není nic příjemného a peněz nás to stalo celkem dost.Tak snad budete mít lepší zkušenostiwink

Focení
10.07.2011 14:33

Cucerak

Zajímalo by mě ,jak je to s focením ?? může se všude fotit ?

Re: Focení
16.07.2011 20:33

My jsme tam fotili vsechno a vsude, takze pocitam, ze jo :-)

vstupy
02.07.2010 14:04

Alča
Pěkná stránka s užitečnými informacemi:) jen pořád nechápu ty vstupy. Jaký je rozdíl mezi normálním a kombi? Do saun nechci, ale do výřivek ano, takže budu potřebovat ten vstup do saun a spa 8,5EUR? Někde jsem četla, že do výřivek se může jen bez plavek, je to tak? A ta show, o které tady píšete, je taky za poplatek?Poplatek za matraci je na den nebo jednorázový?Děkuji za odpověď :)
RE> vstupy
03.07.2010 22:48
K normalnimu vstupnemu nelze nic prikoupit. Ke Kombi ticketu ano, cili pokud chcete jit jen do lagun a virivek a na detsky koutek, tobogany a sauny se vyprdnout, tak vam staci jen normal. Pokud ovsem nejsou nejake specialni vyrivky i ve SPA svete za tech 8,5EUR (kam ja jsem osobne nesla, protoze sauny mi nedelaji dobre). Volne pristupne s normal ticketem jsou dve kruhove vyrivky, kam lide chodili v plavkach a ktere byly celkem dosti frekventovane v oblasti male laguny. Ta show byla, kdyz jsem tam byla ja zdarma v cene vstupneho. Moji kamaradi, kteri tam vsak byli letos v unoru mi rikali, ze show nemeli, tak nevim, jestli nahodou ji nezrusili nebo zda proste jen odpadla. Poplatek za matraci by tusim mel byt jednorazovy.
Re: RE> vstupy
23.07.2011 21:57

Martin

Prosím nemohu nikde sehnat lístky pošli mi stránku děkuji.Smile

Re: Re: RE> vstupy
24.07.2011 00:39

http://www.tropical-islands.de/en

30.07.2011 19:07

Sára

Dobrý den, mohu se zeptat jak je to s tím vstupným.. na každé stránce je to jinak sad To zaplatím vstupnbé jen jednou a pak se každou noc přičítá jen už těch 15euro? Moc děkuji

Bazén
04.08.2011 09:56

Sylva

Ahoj :), Chtěla bych se zeptat,.. Jsou v tom areálu i tzv. "Divoká řeka"? :)

Tobogány
15.07.2011 15:37

Michal

Ahoj, nějak jsem nepochopil to s těmi tobogány .. 1) ty tobogány se kupují hnedka u kassy se vstupem ? .. 2) když zaplatím 3.50€ tak to je na celý den ? nebo se platí za každý vstup do té "zóny" ? např. když tam půjdu 5x během dne tak zaplatím nakonec 17.5€ ? Surprise ... 13.8.2011 tam jedu tak sbírám všechny informace Smile .. díky za odpověd´ Smile

Re: Tobogány
16.07.2011 20:37

Nene, pokud mate Kombi-ticket, tak po prvnim pruchodu turniketem se vam na hodinky nacte vstup do toboganove casti a ten pak plati cely den. Cili i kdyz tam pak jdete treba za hodinu zas, tak uz se nic nenacita. Jinak konecna cena se plati az kdyz z Tropical Islandu odchazite, takze nemusite uz dopredu kalkulovat co navstivite a rozhodujete se uvnitr podle nalady. To plati teda v pripade toho Kombi-ticketu. Pokud mate ten obycejny, tak k tomu ty atrakce nacist nejdou.

Re: Re: Tobogány
01.08.2011 20:31

Michal

Děkuji ! :)

Re: Re: Tobogány
01.08.2011 20:33

Michal

Děkuji ! :)

Re: Re: Tobogány
12.08.2011 01:07

maxxton

 Zdravím, čtu tvé reakce a rady lidem, co jsou před rozhodnutím, jet do Tropicalu (dále jen TI) .  Trošku dezinformace!!! Někde i dost. V TI jsem již párkrát byl, naposledy včera a dnes. Funguje to krapet jinak. Hlavně výše vstupného a další služby. 

Re: Re: Re: Tobogány
13.08.2011 11:59

Radka

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak je to s cenou stanů a chatek jestli cena platí na osobu a noc  a nebo za celý stan nebo chatku.A jestli se dá objednat přímo na místě nebo je nutná rezervace.Moc díky za odpověď.

Re: Re: Re: Tobogány
14.08.2011 20:46

Ahoj, informace ktere tu jsou jsem psala asi pred 4mi lety, takze se omlouvam. Mozna, ze se to tedy trochu zmenilo. Pokud muzes poslat nejake tipy a pridavne informace nebo pripadne veci co se podle tebe zmenily, tak to rada opravim.  Diky za upozorneni, jdu na ofiko stranky a pokusim se aktualizovat alespon ty informace o cenach.

Tropical Island
12.08.2011 00:55

Pavel

Zdravím. Tak tu čtu příspěvky kladné i záporné. Ty záporné jako („rencin“)  - „není to moře, na které jsem zvyklá“, „je to jen plachta“, „navezený písek“ atd., jsou dosti k smíchu. Zřejmě někdo nedokáže domyslet, kam vlastně jede. No, někdo mezi ušima má mozek někdo holt ne. Made in česká nátura. Nechci tento park hanit, ani vychvalovat. Je to rozhodně na lepší úrovni, než většina parků v ČR, včetně toho „super vychvalovaného“ v Praze J . Než se plácat za lichvářské vstupné v Praze, to raději oželím těch pár hodin v autě a užiji si pohodu v Tropicalu. Já osobně se vrátil dnes. Byl jsem v TI už 3x a vždy spokojen nejen já, ale i děti. Jezdíme 2 rodiny a máme děti 6-16let.Každý si přišel na své. Upozorňuji, že vstupné vypsané na netu u cestovek, není aktuální!!!  V současné době se platí za kombinované vstupné do aquaparku a saunového světa: dospělí 37.50 euro. Při vstupu s více dětmi do 14 let, je výhodné vstupné. 2 dospělí+1 dítě do 14 let se platí klasika a k tomu můžou 3 děti do 14let zdarma. U vstupu obdržíte náramek s čipem a během pobytu si na tento čip načítáte platby za služby, stravu, nápoje) Pokud jste přes noc, dopočítává se na čip ve 3.00h ráno 15euro jako příplatek k základnímu vstupnému. K noclehu lze využít chatky (velmi super zařízené-manželské postele,nábytek,sprchový kout,WC,plazmová TV, lednice, mikrovlnka), stany s roštěm na pískové pláži pro 2-6 osob. Lze též použít lehátka přímo na pláži. Lehátka jsou polohovací dřevěná. Doporučuji vlastní matrace, karimatku nebo si lze zapůjčit na 24hod matraci na místě za 2eura. Spát se dá celkem v klidu. Musíte počítat s tím, že jste mezi lidmi a se zvýšenou vlhkostí, které je zde napodobována dle tropů. V noci je na koupání otevřena jen velká laguna. Malé laguny,tobogány,sauny jsou až od 9 hodiny. Většina návštěvníků se začíná sjíždět kolem 5hodiny ranní.  Strava  - foody. Obdoba Mc Donaldu, klasika německá restaurace s menu řízek+ hranolky, wurst +hranolky, masové směsi + rýže nebo hranolky, salátové talíře… To vše je do 10euro včetně nápoje.  Dá se vybrat. Výhodné stravování je v Thai house. Zaplatíte si na čip dospělí - 14euro, děti 9 euro, pak vezmete talíř, sklenku na nápoje, čerstvý juice, káva a baštíte do syta. Je zde velký výběr salámů, sýru, ovoce, zeleniny, klasických německých wuřtíků, teplé šunky, slaniny. Toto je bráno jako snídaně od 9 do 12h. Poté následuje podobné, ale již celodenní jídlo od 13 do 20hod. Ryby, mořské plody, maso vepřové, hovězí. Vyberete si v syrovém stavu potraviny na velkou mísu včetně ingrediencí a kuchař Vám připraví baštu dle Vašeho výběru přímo před Vámi.  Co se týče hygieny, tak ta je na takové úrovni, že není jediný park v ČR, který by hygieně v Tropicalu Island sahal, aspoň po kotníky. Dostatek sprch, čistá WC, hygienické prostředky, pravidelný úklid. Celkový dojem z TI je za slušné peníze, velmi slušný pobyt. Za 24 hodin v parku v Praze, by Vás pobyt vyšel o dost dráž a úroveň je příšerná. Pokud by měl někdo nějaký dotaz, napište na email. Nedělá mi problém odpovědět. Přeji hezké prázdniny. Pavel (maxxton@email.cz)

Re: Tropical Island
31.08.2011 15:01

Berkus

Mám dotaz.

Smí se z TI během pobytu odejít ( třeba k autu pro některou věc ) a zase se vrátit ? Cena za stan/chatku je na osobu , nebo za stan/chatku  ?

Díky 

DO Tropical Islandu s velkou slevou
06.09.2011 20:19

Slevouš.cz

Je to tam uzasne - byl jsem tam uz 3 krat. Uzasny je sounovy svet.  ~:-D

Ted jsem to nasel na slevovem agregatoru za supr cenu  - http://www.slevous.cz/go/16027-v-cesku-uz-leto-skoncilo-v-tropical-islands-vsak/

Jinak muzu doporucit i tento slevovy portal na kterem najdete hromadu zajimavych slev ze vsech slevomatu, ktere existujou - http://www.slevous.cz/

 

otazka
31.01.2011 20:28

jessica
Mam mensi dotaz pro ty co uz tam byly:kolik to tam tak priblizne stoji?
otazka
01.02.2011 20:12
Vsechny ceny podrobne rozepsane, co se tyka atrakci najdes tady:

http://www.tropical-islands.de/en/visitors/tickets/admission.html

Pokud neumis anglicky lze vybrat i nemeckou verzi stranek, pokud ani to ne, tak doporucuji translate.google.com, kam vlozis adresu tohoto odkazu do prekladace, nastav preklad z anj do cz a ono to prelozi celou stranku.
Re: otazka
06.09.2011 20:21

Slevous.cz

Na slevovem webu s velkou slevou:

 http://www.slevous.cz/go/16027-v-cesku-uz-leto-skoncilo-v-tropical-islands-vsak/ 

:-)

http://www.slevous.cz/


 

malé děti
14.09.2011 21:32

Markéta

Dobrý den, chystám se do TI s děti - 15 měsíců, tj. chodí a hrají si. Můžete mi prosím napsat, zda je to tam pro ně vhodné. Resp. nějaké laguny je asi budou bavit, ale co je pro ně v tom dětském koutku? Je to nějaké hřiště? Děkuji moc za informaci!

 

 

Tropical Island
10.10.2011 03:33

Márdžori

Smile super stránky.. díky za info.. taky se chystáme s Čahounkem za dva týdny, snad budeme mít štěstí a stihneme zarezervovat nějakou tu chatku.. jenom těch švábů se bojím crying

Re: Tropical Island
13.10.2011 00:19

Karlos

No teda švábů je tam opravdu jak nasráno! Byli jsme tam od rána až do večera a chtěli jsme tam přespat. Ale nedalo se. Tohlo je jen pro hodně otrlé!!!

Nejvíce mě bylo líto malých dětí. Lezli jim po těle, ale i do pusy!!! HRUZA!!!

Nejhorší je, že jsou opravdu všude. Nemáte možnost před nimi utéct, či se někam schovat. Byli jsme tam spolu tři rodiny. Malé děti jsme dali spát do chatky, větší byly ve stanu a my dospělí na lehátkách. 

Bohužel jsme museli se sbalit a odjet. Děti hodně trpěly a nemohly usnout, když po nich ta havět stále lezla. Brečely, ječely. Atmosféra jak v hororu.

Žena umí výborně německy a tak pro nás všechny společně doslova vydržkovala reklamaci. Zavedla  personál do chatky, ale i do stanu, aby viděli co tam mají! Snažili se to odlehčovat, ale pustili se do nich i vlastní němci co tam byli ve vedlejší chatce.

Vrátili nám eura za zrušené ubytování a jeli na noc zklamaní domů. Vstupné jsme pochopitelně platili, ale tuhle hrůzu už nechci nikdy zažít. 

Rozhodně nedoporučuji. Nebo možná jen s dětmi přes den, kdy jsou švábi zalezlí, ale spát rozhodně ne!!!!

poznatky
05.11.2011 10:18

Josef Gurecký

TROPICAL ISLANDS 2011- www.purealfin.cz. Při parkování překvapí malé množství zaparkovaných aut. Doporučujeme parkovat vozidlo na druhé straně od vchodu, kdy sice budete mít daleko ke vchodu, avšak v nočních a ranních hodiných můžete vozidlo sledovat přes skleněnou stěnu. Při vstupu dopuručujeme koupit combi ticket, který je pro vstup do vodního světa i do světa saun. Platí se při odchodu z TROPICAL ISLANDS a je možné hradit kreditní kartou. Cena vstupného 27.10.2011 byla pro dospělého byla 37,50 Euro a pro děti 24 Euro s tím, že druhé dítě při dvou dospělých se nehradilo (rodinné vstupné). Skříňky jsou některé větší a některé menši (typ dvě L proti sobě). Každý včetně dětí dostává skříňku. Do areálu si lidé berou jídlo a jedí i u vody. Překvapivé bylo, že při příjezdu v pracovní den (v ČR byly školní prázdniny) v cca 11 hod. bylo vše až na dvě lehátka obsazeno. Později byla obsazena celá písečná pláž. Někteří lidé na internetových stránkách si stěžovali na šváby, chladný písek a studenou vodu. Šváby jsme neviděli, voda je teplejší než v akquaparcích v ČR, ale není to termál a písek je chladný tak, jako když vstupujete na písek kdekoliv jinde v určitém období. Letáky nenajdete v češtině, pouze v polštině, i když Čechů je tam mnoho. Ve vodním světě jsou dva velké bazény. Doporučujeme nespat u bazému s malými tobogány, když v noci jsou hlučné vodopády. V noci se v areálu svítí slabým světlem a byl tam klid. Pokud nechcete mít u lehátka šváby, nesvačte u lehátka a vyberte si léhatko dále od rostlin. V noci se snad nesmí spát na pláži, ale kolem 7 hod. tam již byli přestěhováni lidé. Svět saun má několik typů saun. My jsme postrádali bazén se studenou vodou, fungují tam pouze chladné sprchy. Podle některých informací na webech lidé do světa saun a na tobogány přecházejí přes turnikety vždy po dvou tak, aby nehradili vstupné. Dětský koutek je zdarma, na šlapadla se čeká fronta sezením na židlích. Za noclech účtují 15 Euro na osobu bez ohledu, zda- li jde o dospělého nebo dítě. Nakup jak v obchodech se zboží, tak v restauracích probíhá vždy přes čip. V obchodech jsme dostali doklad, v restauraci nikoliv. V restauraci je pak třeba dát pozor na cenu zboží, neboť naúčtovali kafe se zákuskem, avšak objednána byla pouze káva a zákusek za 1 Euro nebyl dodán, pouze vyúčtován při odchodu (nebylo reklamováno, považováno za tringel). Více informací na http://www.purealfin.cz/.

30.01.2012 19:59

Jitka

SmileSmileSmileSmileSmileAhoj,čtu si tady ty vaše recenze a nestačím se divit je to čtrnáct dní co jsme se s přítelem vrátili z TI a oba jsme si to užili od a do z.Byli jme tam dva dny a jednu noc spali jsme na lehátkách a musím říci,že jsem nikde žádného brouka,pavouka natož švába jak vy píšete neviděla a docela mě překvapilo kolik lidí o těch švábech píše podle mého názoru je to nesmysl.Sebou vám stačí plavky,osušky,šortky,tričko a pantofle.No a samozřejmě peníze.Jídlo se dá pořídit rozumně za cca12euro na osobu,ale můžete si vzít i jídlo vlastní to také není problém.Jinak sse tam dá pořídit snad všechno. Takže já osobně doporučuji všem je to pěkný výlet.Na podzim se chystáme znovu vyrazit v létě a o víkendu to asi nemá smysl v létě je krásně venku a o víkendech je tam narváno.Tak zdravím.

16.02.2012 14:40

V.K_666

ahoj všem!chtéla jsem napsat,ze jsme tam byli tuhle s manželem na pár dni,a je to nádherný zážitek na celý život!duchem jsem ještě pořád tam:) T.I.je překrasne místo.jako ráj na zemi.a je tam i čisto,uklízejí tam i v noci.nechtělo se nam odjíždět.je to jedinečne místo.klobouk dolu těm,kdo to celý vymyslel.rozhodně bych to všem doporučila.ta přiroda,klima.a odděleni Spa!tolik saun.cítim se odpočata a uvolněna.ohledně švábu.nevim,žádne jsme neviděly.jen pár mouch.ještě jsem se dívila,že tam neni hmyz,který nesnášim.jedině,že jsou tam možna v létě.mSmile

zájezd Tropical Island - odjezd Čáslav, Kutná Hora, Kolín, Praha nebo kdekoliv po trase
05.03.2012 12:35

Tereza Tichá

Ahoj všem nabízím cca 10 volných míst na jednodenní zájezd do Tropical Island v termínu 17.3.2012.Celková cena ( základní vstupné, doprava, průvodce, pojištění) je 1300,- dospělá osoba, dítě 4-14 let 1100,-, děti do tří let za 699,-. Více informací na telefonu 774 245 340. Jedná se o solidní nabídku, prosím volejte jen vážní zájemci. Máme rodinnou cestovní agenturu tak se nemusíte vůbec ničeho bát. Tereza

11.04.2012 15:57

Bara

Ráda bych přidala svůj názor na Tropical Islands. Byli jsme tam loni s partou kamarádů a musím říct, že jsme byli všichni dost zklamaní... Drahý vstup, ve kterém nejsou započítány tobogany, což nechápu... hřiště na plážový volejbal, ale není kde si koupit nebo půjčit míč. Večer otevřený jediný fastfood se smaženými řízky... jídlo si můžete vzít s sebou, ale to jsme bohužel nevěděli. Šatny jsou bohužel jen na jedné straně ostrova, takže si vždy promyslete, co si chcete vzít všechno sebou, protože se pro každou blbost vracíte asi kilometr. V saunovém světě nejsou k dispozici ručníky.. je to celé takové nedomyšlené a co vás nejvíc potěší, to jsou švábi, kteří se vynoří jakmile se zhasne. A opravdu mají velikost padesátikoruny, takže kdo je nemusí, ať tam raději přes noc nezůstává.

Spát se dá ve stanech, ale i na pláži, bez spacáku, karimatky.... prostě jen tak na lehátkách.

Já rozhodně nedoporučuji, za ty peníze to opravdu nestojísad

Zkušenost z návštěvy v květnu 2012
17.05.2012 09:46

My jsme měli kombi ticket. Celý den jsme využívali oba bazény, tobogány a nic dalšího. Celková platba kartou při odchodu byla 41,50 Eu. Šatny jsou společné pro muže i ženy s převlékacími kabinkami. Na doklady jsme použili šuplíčky, údajně sledované kamerou, u vchodu do šaten. U pokladny dostanete čip s páskem, kterým ovládate skříňky, turnikety, ostatní odebrané atrakce a služby se vám načitají.Do skříňky v šatně můžete kdykoliv přes turniket.Jídlo si můžete nechat v šatně.Viděli jsme v šatně zoufalce s přenosnými lednicemi. Voda měla v jednom bazénu 29 st, ve druhém 31 st. V hangáru bylo 26 st. Noční zkušenost nemohu hodnotit.Můj celkový dojem: po návštěvě tohoto zařízení  už vím jak utracené Eura v budoucnu lépe využít. My jsme v TI byli v pondělí 10 - 18 hod. při pobytu ve Spreewaldu ( http://www.turistika.cz/vylety/spreewald-okurkova-cyklostezka-gurkenradweg). Všude  převažovala  čeština a polština nad němčinou.Od Čechů jsme zaznamenali hlášku: " Mámo to je jako v moři, ale hlavně že tu neplavou ty šílený potvory". Všem přeji krásný pobyt a hlavně další zkušenost k porovnání s ostatními podobnými zařízeními. Vše ostatní je zde, část i česky:http://www.tropical-islands.de/ 

dotaz
12.08.2009 23:54

šwejk
Hoj, prosimtě...
nevíš jestli se tam dá platit i platební kartou? docela se tam chystám už delší dobu, ale vždy z toho sešlo :(
jestli sem to dobře pochopil, tak se dá spát uvnitř??? ď
RE> dotaz
17.08.2009 15:20
Ahoj, ja myslim, ze dva kluci co jsme tam s nima byli kartou platili. Aspon co si tak vybavuju. Jinak spat se tam samozrejme da, pokud si s sebou vezmes spacak nebo deku a obsadis vcas lehatko, tak bez problemu jen za ten nocni 10EUR poplatek. Nebo se tam da koupit noc ve stanovem mestecku a spis na matracich v relativne velkych platenych stanech.
Re: RE> dotaz
25.08.2012 11:21

Klára

Ahoj , a v kolik to stojí v tom městěčku ?! 

Re: Re: RE> dotaz
28.08.2012 00:46

Ahoj to zalezi na tom kdy se to bookuje a taky na kolik noci. Kalkulaci a booking jde udelat na jejich strankach tady:

http://www.tropical-islands.de/en/overnight-stay/tents/canvas-tents/

 

Tropical se slevou
01.02.2016 15:33

Slevous
Dporucuji pred cestou kouknout na slevove portaly kde se da najit zajimave nabidky na Tropical Island - napriklad toto: http://www.slevous.cz/vyhledavani/?q=Tropical
mikon
31.10.2016 16:25

adroga
hřiště na plážový volejbal, ale není kde si koupit nebo půjčit míč. Večer otevřený jediný fastfood se smaženými řízky... jídlo si můžete vzít s sebou, http://www.altadefinizione.bz/avventura
07.01.2017 07:28

jodan
Ráda bych přidala svůj názor na Tropical Islands. Byli jsme tam loni s partou kamarádů a musím říct, že jsme byli všichni dost zklamaní... Drahý vstup, ve kterém nejsou započítány tobogany, což nechápu... hřiště na plážový volejbal, ale není kde si koupit nebo půjčit míč. Večer otevřený jediný fastfood se smaženými řízky... jídlo si můžete vzít s sebou, ale to jsme bohužel nevěděli. Šatny jsou bohužel jen na jedné straně ostrova, takže si vždy promyslete, co si chcete vzít všechno sebou, protože se pro každou blbost vracíte asi kilometr. V saunovém světě nejsou k dispozici ručníky service printer bali .. je to celé takové nedomyšlené a co vás nejvíc potěší, to jsou švábi, kteří se vynoří jakmile se zhasne. A opravdu mají velikost padesátikoruny, takže kdo je nemusí, ať tam raději přes noc nezůstává. Spát se dá ve stanech, ale i na pláži, bez spacáku, karimatky.... prostě jen tak na lehátkách. Já rozhodně nedoporučuji, za ty peníze to opravdu nestojí
Totalní ráj
09.02.2017 17:42

Dadicz
Je to tam skvělé! Úplný ráj! Moc atrakcí, jídla,... akorát by tam mohlo být víc tobogánů. Jediný, co mi tam vadilo bylo spaní na lehátku. Netušil jsem do čeho jdu a kdo má lehké spaní a chce se vyspat, tak ať to ani nezkouší. Lidé dělají hluk a vše se odráží... Jel jsem přes http://tropical-island.cz a spokojenost.
22.02.2017 06:26

Mason
Některé pohádkové obrázky, které jste součástí jsou mnohem lepší než to, co jsem byl schopen vzít v té době. Já bych určitě použít fotoaparát, který jste použili pro svou část carpet cleaning Healdsburg na mých webových stránkách Podívejte se, co máme
22.02.2017 06:31

Pat
Skvělé příspěvek máte tady přítele. Chci navštívit místo, které jste si našli fotografie. Jsem více než trčet ven s partou radical rulers a já ne nutně dovoleno opustit prostory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace