Trója - Veltrusy a zpět na kole

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Zámek Veltrusy
Zámek Veltrusy
lupa

Jednoho krásného srpnového dne jsme se vydali na kole podél Vltavy. Auto jsme zaparkovali v Tróji a pokračovali jsme po cyklostezce Praha-Drážďany přes Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves až do Veltrus a zpátky.

Za čím jedeme?

Cyklotrasa A2
Cyklotrasa A2
lupa

Protože jsme ještě nebyli na zámku v Nelahozevsi a ani ve Veltrusích, naším cílem se stali právě tyto dva zámky. Ve Veltrusích také probíhalo Veltruský Corvus, což je středověká bitva a také tržiště.

Občerstvení u přívozu v Klecánkách
Občerstvení u přívozu v Klecánkách
lupa

Veltruský zámek je sice uvnitř stále nepřístupný a to díky povodním z roku 2002, nicméně jeho interiéry a park s několika stavbami stojí za shlédnutí. Zámek Nelahozeves je také moc hezký a vřele doporučuji jeho návštěvu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cyklotrasa 2
Cyklotrasa 2
lupa

Podél Vltavy je spousty hospůdek a občertvoven. Můžu doporučit občerstvení u přívozu v Klecánkách. Celkem za slušnou cenu naše oblíbená točená Kofola a také příjemné posezení hned u vody.

Co nemůžu doporučit je občerstvovna u vody u obce Máslovice. Točenou Kofolu nemají, pouze rozlévanou a za tu jsme za půl litr zaplatili neuvěřitelných 36,- Kč.

Ve Chvatěrubech vzniklo centrum turistiky. Je tu příjemné posezení s točenou malinovkou a k jídlu si tu vybere každý - od zajíčka až po masožravce. Prostě ideál :)

Dobrou polívčičku měli také v podzámecé restauraci v Nelahozevsi.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta podél Vltavy je náderná, ty výhledy stojí opravdu za tu trošinku námahy. Tuhle idylku krásně dokresluje i spousta občerstvení skoro na každém rohu.

Ostatní informace

Ve Veltrusích je za 120,- Kč na osobu možné projet zámecký areál s průvodcem na kole.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Trója - Veltrusy a zpět na kole

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace