Třešť - město betlémů

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
lupa

Do Třeště je nejlepší dojet autem. Ze severu od Jihlavy po silnici II. tř. číslo. 602 a posléze odbočit na silnici II. tř. číslo 406. Od jihu se dostane autem po silnici II. tř. číslo 406.

Do Třeště je také možné dojet vlakem. Třešť leží na trati: Kostelec u Jihlavy - Slavonice; vystoupit je možno na Třešť hl. nádraží, nebo na Třešť město.

Stálá expozice betlémů, která má v Třešti mnohaletou tradici. Tato tradice se dědí z otce na syna

V Třešti je mnoho míst, kde se dá chvíli posedět a odpočinout si. Jen v centru města narazíte na mnoho hospůdek a restaurací. Podle mého názoru je nejpříjemnější posezení v penzionu Svět, který je rozdělen na kuřáckou a nekuřáckou část.

Třešť je známá především svou tradicí řezbářství a betlémářství. Zde je proto možno shlédnout stálou expozici betlémů řezbářů místních i z okolí, která je instalována v Schumpeterově domě. K zahození jistě není ani procházka do okolních lesů, především do 3km vzdálené Národní přírodní rezervaci Velký špičák (733 m.n.m).

DOSPĚLÍ: 25,- Kč /osobu

SNÍŽENÉ VSTUPNÉ: 15,- Kč

HROMADNÉ VSTUPNÉ: 15,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Třešť město
(vzdálenost od místa: 0.48 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Třešť - město betlémů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace