Trasa Ledeč - Světlá

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Z Prahy jedeme rychlíkem Světlé nad Sázavou, pak motoráčkem pár stanic do Ledče. Druhou možností je Praha-Čerčany, a z Čerčan posázavským pacifikem. Je to ale dlouhá cesta, je tedy nutno zvážit, zda by vám to nevadilo.

Za čím jedeme?

Jdeme pěšky nádhernou trasu Ledeč nad Sázavou - Světlá nad Sázavou. Z Ledče vyrážíme podél Sázavy na Melechov (pozor, prudké a nechutné stoupání). Tam je zřícenina hradu, je tam i veřejné ohniště, a dá se tam nádherně spát. Druhý den sejít druhou stranou k vodě a podél ní pokračujeme do Světlé nad Sázavou, kde je k vinění za pár korun středověké podzemí - stojí to za to.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Spali jsme pod širákem a jedli svoje jídlo, kdyby jste si ale chtěli dát před trasou něco pořádného, doporučuji navštívit hotelovou restauraci KASKÁDA přímo na náměstí v Ledči. Přiznívé ceny, výborné jídlo. Ve Světlé pak doporučuji bufet na náměstí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Samozřejmě je nádherná příroda kolem, posázaví patří k nejkrásnějším koutům Česka, a já to můžu potvrdit, jezdím tam 10 let. Jde se i částečně kolem Stvořidel, což je divoký úsek Sázavy a vypadá to moc pěkně.

Ostatní informace

Doporučuji, pokud by bylo nepříznivé počasí, spát asi o 2 km dále směrem na Světlou, na vlakové zastávce SMRČNÁ. Místní jsou zvyklí a v 90 % případů vás s klidem nechají spát. Jinak ve Světlé je středověké podzemí za symbolickou cenu 30 Kč, v Ledči pak stálá expozice chladných zbraní přímo na ledečském hradě, tam už ale cenu odhaduji kolem stokoruny.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
putování (3-7 dnů)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Ledeč
(vzdálenost od místa: 0.92 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Trasa Ledeč - Světlá

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace