Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - tentokrát již 27. ročník

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 27. ročník
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 27. ročník
lupa

Jedeme do Kostelce nad Černými lesy autem odkudkoliv nebo z Prahy autobusem číslo 381 a 387 od stanice metra Háje. Takže kdo cestuje z Prahy autobusem, jede vlastně z Hájů do lesů. Smile Nicméně krásné lesy nejsou nyní naším hlavním cílem. Z autobusu vystoupíme na náměstí Smiřických.

Za čím jedeme?

Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 27. ročník
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 27. ročník
lupa

Jedeme na Tradiční keramický den, nyní už na jeho 27. ročník. Keramický den a keramické trhy se konají vždy poslední květnovou sobotu, tentokrát 30. května 2015. Jako vždy zde bylo veliké množství prodejních stánků s keramikou, keramiky byl opět veliký výběr - jen oči přecházely a peněženky nakupujících se prázdnily, aby naplnily jejich zavazadla a možná i auta. Na trzích se totiž dají vždy koupit výrobky od nejmenších až po veliké květináče a veliké zahradní dekorace, prostě keramické zboží všeho druhu, keramika užitná i ozdobná a každý si vybere, co se mu líbí. Stánků s keramikou bylo plné náměstí Smiřických a lidí přijelo opravdu hodně, však už mají zdejší trhy velkou tradici a jsou vždy moc hezké. Kromě prodeje keramiky byl také - jako každoročně - program na pódiu, z místních zmiňme třeba country tance dětí z mateřské školky a vystoupení školního pěveckého sboru Osmikrásky. Odpoledne zazpívala s kytarou a v doprovodu kytaristy Miloše Knoppa Olga Lounová, její vystoupení bylo velice pěkné, jak písničkami a zpěvem, tak i celkovým pojetím. Tentokrát počasí keramickým trhům moc nepřálo, sice brzy ráno ještě svítilo sluníčko, pak se ovšem zatáhlo a začalo pršet. Krátce před vystoupením Olgy Lounové, které začínalo v půl 1. odpoledne, ale pršet přestalo a sluníčko opět vysvitlo a svítilo celou dobu, kdy zpívala. Po skončení jejiho cca hodinového koncertu zase pršet začalo. Ovšem dalo se schovat při prohlídce zámku nebo Muzea hrnčířství či při prohlídce Galerie Svatoš. V 15 hodin začal koncert Františka Nedvěda. Samozřejmě nechyběla možnost něco si vytočit na hrnčířském kruhu a soutěž pro diváky i keramiky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tradiční keramický den - náměstí Smiřických, v pozadí kostel sv. Andělů strážných
Tradiční keramický den - náměstí Smiřických, v pozadí kostel sv. Andělů strážných
lupa

Občerstvení bylo jako vždy samozřejmě dost, dalo by se říci - co hrdlo ráčí. Přímo na náměstí Smiřických byly stánky s různým občerstvením a nealkoholickými i alkoholickým nápoji, též se dalo najíst v pizzerii na náměstí i v dalších restauracích v Kostelci nad Černými lesy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tradiční keramický den - sovičky
Tradiční keramický den - sovičky
lupa

Moc se nám líbila samozřejmě keramika, spousta stánků, velký výběr, prostě nádhera. Jen někdy už lidí bylo tolik, že bylo náměstí hodně zaplněné. Též se nám moc líbilo vystoupení Olgy Lounové. Počasí - tentokrát moc nevyšlo, bylo sice i hezky, ale i dost pršelo, tak přišly ke slovům deštníky a také možnost schovat se trochu pod stromy a nebo se zajít podívat na zámek, který byl otevřený, což jinak běžně není, samozřejmě se též dalo před deštěm schovat při prohlídce Muzea hrnčířství, při občerstvení v pizzerii nebo jiné restauraci. Ale sluníčko je sluníčko, trhy jsou pod širým nebem, takže letos to počasí trošičku pokazilo. Nicméně celkově byly trhy krásné a vydařené.

Ostatní informace

Vstup na keramické trhy a doprovodný program je zdarma. Začátek byl v 9 hodin a keramický den byl ukončen starostou města v 17 hodin. Už se těšíme na další ročník. SmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 9.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - tentokrát již 27. ročník

28. ročník
17.05.2016 15:28
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 28. ročník se koná 28. května 2016.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace