Tisá- Labské pískovce

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Náš trpaslík
Náš trpaslík
lupa

My jsme jeli z Chlumce rekreační linkou číslo 21 v 11:20h (jezdí jestě v 15:20, ale asi bude problém se dostat zpět, je to poslední spoj do Tisí) na místě jsme byli v 11:50h. Cena byla tam i zpět 60Kč pro jednoho a jednorázová jízdenka stojí 40Kč(jen tam). Je možné si sebou vzít i kolo, autobus je tomu přizpůsoben- kolo je zdarma. Autobus na zpět( my jsme jeli v 15:50h- tedy posledním spojem z Tisí) končí v Ústi nad Labem na Hlavním autobusovém nádraží, což nás překvapilo, takže na to pozor. Jinak jezdí i jiné autobusy, ale o ty jsme se nějak nazajímali.

Skály
Skály
lupa

Když jsme vystoupili šli jsme nejdříve do infocentra, které je otevřené i o víkendu a pak jsme se vydali směrem ke kostelu (nebo možná je to kapličkaSmile) nahoru kolem hřbitova, stále do kopce a dojdete přímo k pokladně. Je zde ještě jedna pokladna přímo u penzionu Turistická chata, tam stačí jen říct, že jste si vstupenku zakoupili u druhého vchodu.

Za čím jedeme?

Je to úžasná přírodní památka, vytvořená v dobách druhohor, kdy naší republiku ještě brázdili dinosauři. Natáčel se zde i hodně známí příběh o tajuplné Narnii.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování jsme neměli, ale je zde spousta krásných hotelů a penzionů jako například Hotel Kamelot http://www.hotelcamelot.cz/ - zvenčí velice atraktivní.

Skály
Skály
lupa

My jsme jedli v bistru Pod Kaštany, kde jídlo bylo předražené, ale paní velice příjemná a ochotná. Jinak je možnost je najíst přímo v Tiských stěnách stěnách v restauraci a penzioni Turistická chta, kde ceny byli přijatelné i pro českou peněženkuSmile, ale pozor bývá přeplněnosad. Restaurací je kolem plno, ale my jsme měli tu smůlu, že všude bylo zavřeno. No prostě k vztekusad

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohled na Tisou
Pohled na Tisou
lupa

Nejvíce se nám líbilo na samotných skalách a také samozřejmě výhled ze skal na celou Tisou. Nelíbili se nám nemečtí turisté, kteří byli na náš vkus až moc hluční, nepořádní a neohleduplní k ostaním turistům.

Ostatní informace

Náš start i cíl
Náš start i cíl
lupa

Celodenní vstup na skály je pro dospělého za 30Kč, pro děti 15Kč, neuplatníte zde žádné slevy. Prohlídka zahrnuje dva okruhy malý a velký. Doporučuji zakoupit průvodce po skalách, lépe se pak orientujete v číslech na skalách.Další informace

Hodnocení:
2162. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na kole
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Libouchec
(vzdálenost od místa: 3.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tisá- Labské pískovce

že by změna
28.05.2012 18:21

když jsme tam před časem byli, byl průvodce součástí vstupenky

Re: že by změna
28.05.2012 21:39

Bohužel dnes je to bez průvodce. Je to škoda ne každy má takovou představivost

Princ
29.05.2012 07:47

Tiské stěny jsou dosti bomba, hlavně Sťatý major, ale toho Třetího prince bych sem netahal, ten se točil na Adršpachu a v Teplických stěnách.

A určitou zajímavostí je, že nedaleko Tisé se nachází obec Libouchec, kde pobýval Kapitán Kid.

Re: Princ
29.05.2012 08:41

Prince mažu, ale tato informace se k nám dostala od chlapka co hlídal Tiské stěny

24.02.2013 20:40
zajděte a uvidíte:-)
04.01.2014 15:00

Olga
prosím vás mohl by mi někdo pomoct ? napíšete mi nějakou vyjímečnost k labským pískovcům ? může to být něco o zvířatech,rostlinách kamených útvarech atd... :o moc bby ste mi pomohli .. :)
Re:
11.01.2014 13:46
Jelikož jsem tam jeli přímo jen za přírodními útvary. Tak o tom moc nevím, ale zkuste se podívat na http://www.tisa.cz/ popřípadě napsat email na obecní úřad nebo do infocentra. Nebo jet přímo do skal a tam si odchytit nějakého toho chlapíka co se po skalách pohybují. Nám poradili.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace