Terezín - město plné nenávisti a utrpení

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Navštívit alespoň jednou v životě Terezín by dle našeho názoru měl asi každý. Jedná se o místo, které hýbalo a stále hýbe historií a to nejenom České Republiky, ale celého světa. Není proto náhodou, že se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst v České Republice ze strany zahraničních turistů.

Za čím jedeme?

lupa

K vybudování městečka došlo ve druhé polovině 18. Století, kdy císař Josef II. Rozhodl o stavbě pevnosti, která měla české země ochránit proti pruské armádě. Pojmenoval ji přitom podle své matky, slavné císařovny Marie Terezie. V tu chvíli nemohl tušit, že za půldruhého století se z tohoto místa stane jeden z negativních symbolů druhé světové války. V roce 1940 totiž správu nad tímto městem převzalo německé gestapo a z Terezína se stala nacistická věznice. O rok později bylo navíc rozhodnuto, že Terezín bude sloužit jako sběrný tábor pro židovské obyvatelstvo. Tomuto účelu bylo v následujícím roce podřízeno vše, jelikož všechno původní obyvatelstvo bylo z Terezína vystěhováno, aby město kapacitně stačilo.

lupa

Dnes na tuto strašlivou minulost upozorňuje zdejší Malá pevnost, která poskytuje autentické informace o životě vězňů koncentračního tábora (více informací zde), dále Magdeburská kasárna, ve které sídlilo velitelství SS (více informací zde) a nakonec Muzeum ghetta, které podává komplexní informace o koncentračním táboru v Terezíně (více informací zde).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V Terezíně je několik restaurací, ve kterých se můžete občerstvit.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Terezín je město, které vám přiblíží utrpení Židů a nenávist německého gestapa vůči Židovskému obyvatelstvu. Zároveň vás, ale překvapí i to, že v těžkých dobách, kterými židovské obyvatelstvo procházelo, dokázali tvořit úžasnou hudbu, prózu a poezii, ale také divadlo.

Pokud se rozhodnete do Terezína vypravit, doporučuji si na prohlídku vyhradit nejméně půl den.

Ostatní informace

V Terezíně je vybíráno vstupné při vstupu do všech památek a muzeí. Více informací zjistíte v odkazu na jednotlivé památky.Další informace

Hodnocení:
2457. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bohušovice nad Ohří
(vzdálenost od místa: 2.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Terezín - město plné nenávisti a utrpení

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace