Teplickými skalami přes Sibiř do Teplic

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

Teplické skály vstup
Teplické skály vstup
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát se vrátíme na Broumovsko,do Teplických skal.Navštívíte druhou část Adršpašsko-teplických skal.Vlakem se dopravíte do stanice Skály.Zde vystoupíte a po cca 1/2 kilometru už vstoupíte do placeného území Teplických skal.

Za čím jedeme?

lupa

Teplickými skalami Vás povede mtz a uvidíte stejně neuvěřitelné skalní útvary, jako ve skalách Adršpašských a ještě něco navíc.Zažijete pěknou kosu v části,která se nazývá Sibiř,kde leží sníh celý rok.Pozor, není tu ani posypáno !!! Můžete se tu klidně koulovat. Doporučuji vzít s sebou teplou bundu,kterou po projití zase sundáte.Skalní útvary si užijete už v teplíčku.Mimo jiné zde bdí nad poddanými Karel IV,skalní nevěsta,je zde k vidění zapomenutá řeznická sekera,krakonošova harfa a další a další.Zlatým hřebem,je skalní hrad Střmen.Pokud se rozhodnete ho navštívit,tak jsou pro Vás důležité dvě věci.1.z hradu jsou již jen kameny.2.nahoru vede 300 schodů.Zážitek z výhledu,je však náhradou za tu námahu.Odpočinkovým místem tohoto výletu je oklí hotelu Skály,což je bývalý zámeček.Je zde restaurace a stánek s občerstvením.Odtud Vás po odpočinku dovede značka kolem Hubertovy studánky, na nádraží Teplice nad Metují.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nejlepší občerstvovací stanicí je restaurace a občerstvení u hotelu Skály.V rámci dovolené,jsme bydleli v Polici nad Metují v ubytovně Spartak Police nad Metují.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Teplické skály,jsou maličko jiné než Adršpašské a hlavně výstup a následný výhled ze Střmenu je parádní.

Ostatní informace

Vstupné do Teplických skal-dosp-60 .- děti,důch.- 30 .-

Zážitky jsou však za tisíce.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice nad Metují skály
(vzdálenost od místa: 2.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Teplickými skalami přes Sibiř do Teplic

Také doporučuji!
13.06.2009 14:31

Lenka Šimková
Teplické skály také doporučuji, zdá se, Tomáši, že jezdíme na podobná místa, tak se možná zase někde potkáme, stejně jako v Peci:-).
Pro další milovníky turistiky dodávám, že z Teplických skal se dá dojít až do Adršpachu, je to pěkný výlet, zhruba uprostřed je to podobné jako ve Slovenském ráji (ale přece jen trochu schůdnější).
K ubytování - my bydleli v Teplicích v penzionu Na výsluní, ten tedy vřele nedoporučuji, sice pěkný, ale majitel velmi šetrný na množství jídla, bylo to tam jako na odtučňovacím pobytu:-(
27.01.2011 17:33
Nadherá
12.03.2012 17:55
I v létě bývají na Sibiři zbytky sněhu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace