Teplická botanická zahrada

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Rejnok
Rejnok
lupa

Pokud cestujeme vlakem stačí přímo u Nádraží nasednout na autobus číslo 3 a ten Vás odveze na zastávku Nové lázně (je to zastávka ihned před konečnou stanicí). Půjdete směrem nahoru do kopce a dáte se první odbočkou vpravo- na levo se nachází sanatorium Europa. Nemůžete minout. Najdete zde i ukazatelé podle kterých to hravě najdete.

Za čím jedeme?

Jdeme za faunou i florou Mexika, Madagaskaru, Australie, Arábie, Jemenu, Ameriky, Nového Zélandu a i do Teplic v dobách kdy zde vznikalo hnědé uhlí (odbobí rannného miocénu).

Želvy nádherné
Želvy nádherné
lupa

Nad botanickou zahradou se vypíná Písečný vrch (písečák) kde je hezký rozhled po okolí. Na tomto kopci je hvězdárna, která také stojí zato, ale samozřejmě jen za příznivého počasí a především v noci, ikdyž na erupce na Slunci také stojí za shlédnutí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Fialový kvítek
Fialový kvítek
lupa

Tak my jsme ubytování nepotřebovali, ale kousek od botanické zahrady je hotel Panorama. Jinak jsme jedli v nedaleké hospůdce U Veselého mandlu (Kollárova 23, Teplice 415 01 nebo GPS: 50°38'33.114"N, 13°50'3.913"E), kde je velice příjemná obsluha a i moc dobré jídlo a co jsem hodně ocenila, že se přes obědy nesmí kouřit.. Dělají jak hotová jídla tak minutky (cca 150Kč) . V okolí je další mnoho restaurací, ale já mám zatím odzkoušenou jen tuto.

Orchidej
Orchidej
lupa

U botanické nebo spíš přímo v areálu botanické zahrady je samozřejmě i cukrárna, kterou ocení především malé děti. Zmrzlinka je opravdu výborná a po velkém horku ve sklenících opravdu ,,bodne"Smile.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zajímavá rostlinka
Zajímavá rostlinka
lupa

Tak mě jako velkému nadšenci a sběrateli kaktusů se nejvíce líbilo Mexiko, což je ihned na začátku a pak rybičky obzvláště pak rejnok u kterého jsem vydržela snad 20 minut. Jinak mi přijde botanická docela malá a to je trošku škoda, ale chápu to, že schánět nové a nové rostliny je docela obtížné a i finančně nedostupné. Botanická je teď nově zrekonstruovaná (asi 6 let) a vypadá o dosti lépe jak stará botanická (ty věčné krádeže a ničení vzácných rostlin asi neštvalo jen mě)sad

Ostatní informace

Vstupné

Dospělá osoba...50Kč

Student (je lepší když se prokážete průkazkou)...25Kč

ZTP (také průkazka)...25Kč

Rodinná vstupenka( 2 dospělí a maximálně 3 děti)...100Kč

Děti ocení i hriště, které je ihned vedle botanické zahrady.Smile

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Botanická zahrada TepliceDalší informace

Hodnocení:
3616. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Prosetice
(vzdálenost od místa: 0.84 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Teplická botanická zahrada

20.05.2012 20:07
Opravdu krásné i pro děti
24.08.2012 17:44
Mne osobně kytky moc neba, děti šli raději na prolézačky kousek od botaniky a jediný kdo tam zůstal a kochal se byla moje ženuška. :-D Ovšem kdo má rád tropické apod. rostliny nechť se nenechá odradit.
Re:
27.08.2012 15:43

Tak to jsem ráda, že se líbilo aspoň Vaší paní. Ale v horku by se mi tam tedy být nechtěloSmile

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace