Teplice - muzeum na zámku a botanická zahrada

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Zámek Teplice
Zámek Teplice
lupa

Vypravili jsme se do Teplic, města, které má bohatou historii a to nejen díky svým lázním, kde se před 200 lety scházela smetánka celé Evropy. První písemná zpráva o městě pochází z 12. století, kde na místě kde vyvěrají teplé prameny vody založila královna Judita druhý klášter benediktinek na našem území.

Za čím jedeme?

Morový sloup na náměstí před zámkem
Morový sloup na náměstí před zámkem
lupa

Jako výchozí bod jsme si vybrali teplické nádraží, odkud jsme po žluté značce došli k zámku. Právě na tomto místě kdysi stával klášter o čemž se můžeme přesvědčit při návštěvě muzea. Po husitských válkách benediktinky klášter opustily a ten byl přestavěn na zámek, ve kterém žilo panstvo až do roku 1945. Prohlédli jsme si historické obytné prostory zámku, expozici starých hodin, mincí, keramiky a přírodovědnou sbírku. Zámek je rozdělen na čtyři okruhy a každou hodinu se okruh mění. Na dalších okruzích je možno ještě vidět expozici zaniklého kláštera, umění, lázeňství nebo archeologie. Po prohlídce jsme se vydali po červené značce směrem k Hadím lázním, kolem historických lázeňských domů, které jsou moc pěkně opraveny a září novotou. Když jsme došli k rozcestníku U hadích lázní pokračovali jsme rovně do ulice Pod Doubravkou a po asi 50 metrech jsme zahli do ulice Josefa Suka na jejímž konci se nachází botanická zahrada. Jelikož venkovní expozice byla ještě částečně pod sněhem šli jsme rovnou do skleníků. V tom prvním jsou k vidění rostliny rostoucí na polopouštích, na Madagaskaru a v suchých horských oblastech. Ve druhém skleníku se ocitneme v tropech. Hučí zde umělý vodopád, nad hlavou máte obrovské listy banánovníků i s banány, v akváriích na stěnách se prohánějí různobarevné rybky a v jezírku žijí želvy. Třetí skleník je plný rostlin rostoucích v subtropech. Po prohlídce jsme se vrátili k rozcestníku U hadích lázní a odtud je to jen kousek po červené značce moc pěknou vilovou čtvrtí k teplickému nádraží, kde jsme své putování po Teplicích ukončili.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvovali jsme se z vlastních zásob. V areálu botanické zahrady je cukrárna, kde si člověk může dát něco dobrého, pokud ovšem není uzavřena jako v čase naší návštěvy.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbilo v tropickém skleníku, dále mě potěšilo, že na obou místech byla bez problémů dostupná turistická známka. Mrzela nás uzavřená cukrárna v botanické zahradě.

Ostatní informace

Zámek: otevřeno celoročně mimo pondělí 10-12 a 13-17 hod.

Vstupné: 40,- dospělí, 25,- děti.

Botanická zahrada: otevřeno celoročně kromě pondělí 9-17 hod.

Vstupné: 50,- dospělí, 25,- děti.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice zámecká zahrada
(vzdálenost od místa: 1.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Teplice - muzeum na zámku a botanická zahrada

28.12.2011 00:18
V Teplicích bydlím a je to velice krásné, lázeňské město.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace