Svatý Martin přijede na bílém koni

Tipy na výlet, Praha
První doušek moravských a českých Svatomartinských vín si budete moci vychutnat už zanedlouho. Nechte se pozvat na některou z pražských svatomartinských akcí.

Svatomartinské náměstí Jiřího z Poděbrad; foto: Farmářské trhy
Svatomartinské náměstí Jiřího z Poděbrad; foto: Farmářské trhy
lupa

Pražané i domácí a zahraniční turisté, procházející Pražským Hradem budou mít možnost 11. listopadu se na Svatováclavské vinici seznámit se Svatomartinským vínem jako předzvěstí kvality nového ročníku 2012.

Foto: archiv Vinařského fondu
Foto: archiv Vinařského fondu
lupa

V neděli 11. 11. 2012 v 11 hod 11 min 11 s bude slavnostním přípitkem zahájen už druhý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3. Můžete se opět těšit na oslavu mladého vína a s ním snoubící se gastronomie, v níž vyniká tradiční pečená husa, houskový knedlík a zelí. Vloni se prodalo během slavností téměř 2000 porcí pečené husy, uvidíme, zda bude letos rekord překonán. Samozřejmě je hlavní hvězdou programu oslav mladé, Svatomartinské víno, které nám představí osobně více než 20 moravských a českých vinařů. Slavnost doplní živá hudba po celý den! Role moderátora se ujme zkušený Michal Jančařík. Slavnosti budou otevřeny od 10:00 a ve 21:00 budou končit. Vstup je zdarma! A ještě krátce k ochutnávce vín: Degustuje se pouze ze sklenice typu „OIV“ (objem 210 ml), kterou si budou moci návštěvníci spolu s katalogem zastoupených vinařů, programem slavnosti a propisovací tužkou zakoupit za 100 Kč u pořadatelského stánku. Katalog slouží k orientaci návštěvníků, obsahuje seznam vinařů i nabízených odrůd a další důležité informace. Propiskou si do něj mohou hosté dělat poznámky, které víno je zaujalo a které si pak třeba zakoupí a odnesou v lahvi domů. Koho obtěžuje stále držet degustační skleničku v ruce, může si pořídit na místě takzvanou nosičku. Do ní lze totiž sklenici umístit, nosičku pověsit na krk, a mít tak ruce volné, třeba na husí stehno!

Více o Svatomartinských vínech na: www.svatomartinskevino.cz.Další informace

neumístěno
Druh:
vinařská turistika
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Krč
(vzdálenost od místa: 3.15 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Svatý Martin přijede na bílém koni

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace