sváteční výlet k Bubovickým vodpoádům a lomům M. a V. Amerika

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Využila jsem výhodné jízdenky ČD NET Lidl za 149,- Kč platné jen ve svátek 28.řijna 2009 a umožnovala jet nejprve rychlíkem do Prahy a odtud pěkným osobákem do Srbska.Počasí mi přálo, ve vlaku bylo narváno cestujícími s levnými Lidl jízdenkami (turisté, nakupující a dušičkáři). Normální jízdenky měli snad jen cizinci.

Za čím jedeme?

Cestou zr Srbska jsem zamířila k Bubovickým vodopádům, ale byly vyschlé a protože se mi nechtělo vracet 2,5 km přes kluzké skály na rozcestí U dubu, kde měla být žlutá značka k Malé Americe, dále jsem asi 4 km pokračovala neznačenými cestami stylem tzv.,po čuchu a kupodivu jsem se na rozcestích rozhodla vždy pro správnou cestu, Takže když jsem se u jedné chalupy v lese zeptala na Malou Ameriku, byla jsem již asi jen 5 minut cesty od ní. Odtud jsem již pokračovala po žluté turistické značce k Velké Americe. Ta byla sice značně frekventovaná, ale také dost neupravená(plná nebezpečných trnkových keřů). Lom Malá Amerika se mi líbil, lom Mexico - Velká Amerika už moc ne, zřejmě také proto,žese k němu dalo dojet auty , takže tam bylo moc lidí, málo přírody a navíc ty trnkové keře. Cesta odtud do Karlštejna na vlak už byla bohužel asi 4 km po asfaltce. K dobru lze přičíst jen to, že v podhradí Karlštejna je restaurace Pod dračí skálou, kde jsem si pochutnala na zvěřinovém guláši za 80,- Kč a pokračovala okolo spousty předražených obchůdků k vlaku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Hned na kraji obce Karlštejn je u silnice restaurace a penzion Pod dračí skálou, kde byl vcelku bohatý jídelníček, rychlá obsluha a příjemné prostředí. Zvěřinový gulášek s chlebem za 80,- Kč, džus 30,- Kč, pivo 25,- kč. Ubytování nemohu posoudit, ale zvenčí vypadal penzion dobře.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbila se mi krásná pozdímní příroda v Přírodní rezervaci KARLŠTEJN, lom Malá Amerika a upravená obec Karlštejn. Nelíbila se mi žlutě značená cesta okolo lomu Velká Amerika, která byla plná turistů,ale také plná nebezpečných trnkových keřů zasahujících hodně do úzké stezky v úrovni očí jak dětí i dospělých.A také mne zklamalo, že se se dalo dojet autem, takže tu bylo přelidněno a také další cca 4 km cesty k vlaku do Karlštejna už musí jít turista po asfaltce, což není vůbec příjemné - opravdu by nešlo vést tuto turistickou značku někudy lesem ?

Ostatní informace

Karšltejn asi 120,- Kč, muzeum betlémů v Karlštejně 130,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Srbsko
(vzdálenost od místa: 0.34 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu sváteční výlet k Bubovickým vodpoádům a lomům M. a V. Amerika

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace