Sušice - Křížová cesta na Andělíček

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Sušice a podívat se po jejím okolí. Chceme prověřit, jestli je Sušice právem nazývána "První dámou Šumavy" wink. Přijeli jsme autem, které jsme nechali na placeném parkovišti na náměstí.

Za čím jedeme?

Po nezbytné prohlídce sušického náměstí a návštěvě íčka jsme si v poklidu sluněčného zářijového odpoledne dali v kavárně na náměstí kávu a naplánovali dnešní výlet. Počasí bylo nádherné, pro výhledy jako stvořené, takže jsme rozhodli pro vyhlídky.
Ze Sušické pavučiny (síť 20km pěších stezek - celkem 8 tras ), které Vás provedou okolím Sušice, jsme si vybrali síť fialovou "Křížovou cestu na Andělíček" - ke kapli Anděla Strážce, kterou ze Sušice i okolí nepřehlédnete. Z náměstí se vydáváme po lávce a zelené značce přes řeku Otavu. Za lávkou odbočíme doleva proti proudu a za "Domem dětí a mládeže" už přicházíme k prvnímu zastavení. Sušická křížová cesta je unikátní v tom, že je kovaná. Jednotlivá zastavení jsou dílem studentů Střední uměleckořemeslné školy v Oselce, kteří je ukovali v rámci maturitních prací podle návrhu Bohumily Skrbkové. Zastavení jsou umístěna na skalách a kamenech podél cesty ke kapli Anděla Strážce. A jak píše průvodce :
" Všechna zastavení se Vám neukáží hned na první pohled. Stejně jako v životě budete možná trošku hledat, ohlížet se zpět a kdo ví, třeba se budete muset i pár kroků vrátit, abyste našli to, proč jste se vydali na cestu." Po pravdě jsme se jednou vraceli. Přehlédli jsme zastavení páté. Nakonec jsme přes všech 14 zastavení vystoupali až ke kapli. Odtud je krásný výhled na celou Sušici. Posvačili jsme a rozhodli se pro další výlet a to na Rozhlednu Svatobor, která je na protějším kopci.
Pro návrat do Sušice jsme zvolili cestu po schodech a městem došli zpět na na náměstí. Procházka je asi 2 km dlouhá. Středně náročná. Koukali jsme, že je pod kaplí parkoviště, takže se sem dá asi dojet i autem.
No a pokud už budete v Sušici, nezapomeňte se podívat do Šumavského muzea , kde je v vidění spousta zajímavostí. Mechanický betlém, stálá expozice, sirkařství, sklářství.... http://muzeum.sumava.net/ Smile

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Cestou jsme se najedli z vlastních zásob s výhledem na okolí. Určitě se případně najíte v Sušici. Ubytovaní jsme byli v soukromí, ale jistě nebude problém nějaké to spaní v okolí sehnat.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbil se nám turistický systém pavučin http://www.susicebranasumavy.cz/trasy-susicke-pavuciny. Je to přehledné a přesně to co každý výletník potřebuje - jasně vidět, kam se má jít podívat Smile . Křížová cesta je velmi zajímavá netradičním zpracováním a umístění v přírodě. Je to dobrý nápad. Kaple byla zavřená, ale výhled do okolí stojí také za výšlap.

Ostatní informace

Parkovné na náměstí 10kč hodina.
V infocentru si vezměte brožurky, které Vás po okolí Sušice pohodlně provedou. Seženete i turistické známky, vizitky, pohledy...
Nezapomeňte na Muzeum Šumavy.
Vstupné : Dospělí 40Kč, snížené 20Kč. Děti do 6 let zdarma
Pohyblivý betlém se spouští v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00
Polední přestávka : 12:00 - 12:45
V pondělí mají zavřeno. Út-So - 9:00 - 17:00 . V Ne 9:00 - 12:00Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sušice
(vzdálenost od místa: 1.97 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Sušice - Křížová cesta na Andělíček

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace