Šumava- Horská Kvilda- Povydří

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Vydrýsek
Vydrýsek
lupa

Jede se do cílové destinace na Šumavě - Horská Kvilda.Nejlepší je se ubytovat v Horské Kvildě, kde je mnoho horských penziónů a chat. Z Horské Kvildy se vydáme po modré Podél Hamerského potoka, cestou jsou zde četné sejpy po těžbě zlata. Po 4 km dojdeme k soutoku Hamerského potoka a Vydry a k osadě Antýgl, kde byla sklárna (Ein Týgl- Jedna pánev), zde se foukalo duté sklo. Pak pokračujeme po červené podél řeky Vydry až na Turnerovu chatu. Jde se překrásným údolím říčky Vydry kde jsou mnohé krásné zákoutí této říčky. Před Turnerovou chatou je ještě Hálkova chata, odtud je červená společně se žlutou značkou až na Turnerovu chatu. Zde se můžeme i ubytovat, ale i najíst. Hlavně zde mají dvě krásné vydry jedna je Vydrýsek z večerníčku, který byl úžasný, je to zde veliká atrakce doporučuji vzít s sebou malé děti. Pak odtud dále po červené do Čeňkovy pily a odtud busem zpět do Horské Kvildy. Nebo pěšky po žluté, nejlépe bez dětí, je to zde dost prudké. Po žluté dorazíme až na hlavní silnici a přes Zhůří kde odbočíme na zelenou a odtud je to už kousek do Horské Kvildy přes zbytky Zlaté stezky. Zdatní chodci zvládnou za odpoledne. Krásná vycházka DOPORUČUJI NAVŠTÍVIT!!

Za čím jedeme?

NS Povydří, Šumavská příroda a krásné Vydry na Turnerově chtě!!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování v Horské Kvildě v Pensionu Helena Honesová www.helenahones.cz za 330 kč/os/noc přepychové ubytování, sice bez stravy, ale alespoň si člověk uvaří co mu chutná!!

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příroda, a hlavně Vydry na Turnerově chatě!!

Ostatní informace

Lze sem bohužel dojet jen autem, ale i busem, i když to je kapánek komplikovanější!!Další informace

Hodnocení:
1131. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Bylo zde:
12 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Šumava- Horská Kvilda- Povydří

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace