Suchý mlýn

Tipy na výlet, Máchův kraj
Kam a jak jedeme?

lupa

Cíl dnešní cesty jsou Březovice v okrese Mladá Boleslav,pokračovat směrem na Doubravice.Silnice vede mezi skalami,poté se udolí rozšíří,silnice zatáčí do leva a je tam rozcestí do 2 roklí.Z Březovic na rozcestí to je 1.3 km.Dejte se v pravo(protéká tam potok) a pokračujteroklí dále po zelené tur.zn.

Za čím jedeme?

lupa

Projděte údolím-po 400 m v levo na kopci bývalo hradiště(nepátral jsem po něm),minete tábor se stavením.Potom následuje ještě jeden-ten není tak udržovaný a jetam ohniště.Od ohniště se vydejte v pravo roklí do kopce.Asi po 150 metrech v pravo je vidět hranatý otvor ve skále-vchod do Vítkova jaskyně.Poté se vrátíte k ohništi a pokračujte dále udolím.Na pravé straně jsou patrné stopy lidské činnosti.Zde měl stát mlýn.Můžete pokračovat dále údolím k spálenému mlýnu,kde jsou vytesané místnosti ve skalách,nebo přejdete na druhou stranu údolí a jdete zpět k silnici a zpět do Březovic.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvení sebou neb v okolních obcíchnení žádná hospoda.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Překvapila mne jeskyně a nějaký náhon tesaný ve skále,který je mimo potok.Na druhé straně je vytesaný příkop u kterého jsem nepochopil jeho funkci.Údolí je od 1 tábora dosti zarostlé a někde i promáčené.Doporučuji jít po jednom okraji tam a druhým zpět.

Ostatní informace

Pokud pojedete autem tak nechte auto v Březovicích a nebo jako my na rozcestí do údolí.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Trnová
(vzdálenost od místa: 2.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Suchý mlýn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace