Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Strašidelný zámek přes rybník
Strašidelný zámek přes rybník
lupa

Pokud potřebujete vyděsit děti anebo u těch méně bojácných jen lehce zvednout adrenalínek, tak jste tady správně. Ale po pořádku. Dolní Rožínka je obec v srdci Českomoravské vysočiny, někdo ji má spojenu se státním podnikem DIAMO a těžbou uranu. Ale to je už pomalu minulost. Teď v Rožínce straší. A kde ? No předci ve strašidelném zámku přímo v centru obce !

Za čím jedeme?

Vstup do zámku
Vstup do zámku
lupa

Strašidelný zámek býval kdysi pivovarem se sýpkou postaveným při zámku rodu Mitrovských. Ten tady existoval od poč. 18. stol. V jeho vyšších podlažích se nacházely kanceláře a byty správy panství. Později se na budově podepsalo vzorným hospodařením naše skvělé socialistické zřízení, kdy sloužila pro různé zemědělské aktivity a postupně chátrala. A konečně přišel rok 2001, kdy se zrodil podnikatelský plán přestavět nyní už prakticky ruinu na strašidelný zámek Draxmoor. Ten je součástí zábavního impéria Šikland.

Čarodějnice na uvítanou
Čarodějnice na uvítanou
lupa

A tak jsme vyjeli z Brna, je to autem necelých 50 km. Pokud byste chtěli zvolit jiný druh dopravy, moc neuspějete. Asi by to šlo busem, ale jednoduché by to nebylo. Dolní Rožínka leží zkrátka docela daleko od větších měst. Cesta z Brna je příjemná, za Tišnovem stoupá do kopců a plně si užíváte Vysočiny. Kdo si s sebou vzal na cestu housku s vysočinou, má druhé malé plus.

Hlava ježibaby
Hlava ježibaby
lupa

Zámek leží přímo v centru obce, na břehu rybníka. Před zámkem je parkoviště, zdá se, že bezplatné. Po vystoupení Vás uvítá čarodějnice, která z výšky asi tak 2. patra na Vás vykřikuje různé kletby. Vstupné je 150 Kč za dospělého, 90 Kč za dítě do 12 let. V pokladně nám paní sděluje, že se polámalo 3 D strašidelné kino, takže jsme dostali každý dospělý dvacku slevu. Dítě šlo za plnou. Bů, já se na to kino tolik těšil.

Upíří hostina
Upíří hostina
lupa

Po vstupu do zámku si musíte zvyknout na šero až tmu, která je všudypřítomná. Napřed to vypadá, že se přerazíte, ale pak si oči zvyknou. Za vstupem je malé muzeum – jak se žilo dolnorožíňákům v minulosti. Jsou tam saně za koně, povoz, různé zemědělské nářadí a vůbec různé staré krámy jako ve vetešnictví. Mezi tím postavy obyvatel. Pak skouknete kino, my ho neviděli, škoda. Za muzeem Vás vcucne uvaděčka, zkontroluje bilety a amen marija, jste v tom.

Žabí princ
Žabí princ
lupa

Kulisy jsou skvělé. Omšelé chodby plné pavučin, stará schodiště se sporým barevným tajemným osvětlením. Poté už haly, expozice plné modelů strašidel, spousta z nich je pneumaticky ovládaných s vydatným zvukovým doprovodem. Hlava ježibaby v nadživotní velikosti koulí krhavýma očima a vyhrožuje. Je skvělá. Pro pětiletého k posrání. U stolu sedí upíři a pijí krev. Na hambálku visí useknutá hlava. Žabí princ – ropucha s korunkou a pták gryf- správně hypogryf z Pottera. Drak hýbe hlavou a ocasem. Rozměry má větší, než lehký nákladní automobil. Pokud si nedáte pozor, tak Vás sežere. A do toho různé zvuky strašidel. Zatímco dětem skáče husí kůže, dospělý se nechává strhnout a hejká taky. Ale hned ho to přejde. Krve by se nedořezal, když vedle vyskočí pravá smrtka. Pracovník v přestrojení. Dost dobrá práce : co děláš ? Smrtku v Draxmooru, je to pořád stejný, dnes jsem bafl na dědka a ono ho kleplo. Skvělý je oživlý hřbitov, otvírá se hrob i rakev. A to nejlepší na závěr : strašidelný výtah. Je to běžný výtah, který je vyzdoben jak se patří a který s Vámi sjede do sklepení - pekla za mohutného cukání a skákání, zvukových i světelných efektů. Skvělý světelný efekt je, jako že se řítíte dolů. No a za peklem s Luciferem a dvěma čerticemi- lehkými ženami je konec. A jsme venku. Vítají nás čisté a udržované WC, slabší povahy je budou potřebovat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Drak
Drak
lupa

Na nádvoří si můžete dát klasické rychlé občerstvení, jako párek v rohlíku, hambáč, hranolky, kafe, limo, pivo. Je tady zoufale málo lidí (je před sezónou), takže s obavami o čerstvost si nedáváme nic. Na nádvoří si prohlédneme ještě další pohádkové artefakty, skvělé jsou chaloupky na kuří noze. Dole pod nádvořím je velký nafukovací hrad.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Otvírá se hrob
Otvírá se hrob
lupa

Myslím, že to určitě stojí za to. Pro děti na druhou, ale i dospělý se vyblbne. Vstupné se může zdát vyšší, ale zadarmo ani kuře nehrabe a zase tak předražené to není. Doporučuji.

Ostatní informace

Všechno jsme už popsali viz výše. Zkuste webovky :

http://www.sikland.cz/cenik-a-vstupne/vstupne-do-arealu/Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rožná
(vzdálenost od místa: 2.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace