Štramberská trúba - Beskydy

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

Štramberská trúba. Kdysi mohutný hrad, z něhož dnes zbyla jen rekonstruovaná strážní věž zvaná trúba, je považován za 1. strážný hrad Valšského království.

lupa

Příjezd do Štramberku je možný autem od Nového Jičína nebo od Kopřivnice. Pro vyhledání vhodné příjezdové trasy je možno využít www.mapy.cz. Nebo také vlakem, přestup na osobní vlak ve Studénce, pokud je libo procházky, je možné vystoupit v Novém Jičíně nebo v Kopřivnici a jít vlastně pořád do kopce až do Štramberka.

Přímo na hrad vedou z náměstí dvě cesty, jedna dlážděná vhodá pro kočárky nebo kola, druhá kratší, ale po schodech.

Za čím jedeme?

Štramberská trúba je vyhlídková věž otevřená od května do září denně 9-19hod, duben a říjen 9-17hod, listopad až březen 9-16hod.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

O občerstvení ve Štramberku není nouze, na náměstí je plno restaurací a kaváren. Přímo na hradě jsou potom dvě občerstvení, je tu také možnost si vlastnoručně opéci buřta:)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Okolí Štramberka je velmi hezké, již samotná procházka nahoru k trúbě je lemovaná roubenými domy, které stojí za fotografii. Rozhodnete se li vystoupat po schodišti až na vyhlídkovou část, budete se moci dočíst v průběhu výstupu na informačních panelech historii i současnost trúby. Pár schodů nad vyhlídkovou částí jsou okénka s barevnými foliemi, které ocení hlavně děti.

Ostatní informace

lupa

Vstupné na věž je 30Kč, děti do 15let platí 20Kč, studentské slevy tu nejsou. Za desetikorunu oproti osobnímu dokladu vám v pokladně půjčí dalekohled a vy tak můžete mít okolí Štramberka jako na dlani.

Cena parkování na náměstí je do dvou hodin 100Kč, nad dvě hodiny 200Kč za osobní automobil. Je také možné využít záchytné parkoviště nebo zaparkovat v nějaké uličce, příležitostí je málo, ale dá se to.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, na kole
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Štramberk
(vzdálenost od místa: 0.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Štramberská trúba - Beskydy

06.12.2011 13:30

Na opačné straně města je zajímavé arboretum - lze k němu dojít od Trúby i po vrstevnicové cestě vedoucí na JV. Po návratu zpět na náměstí nezapomeňte doplnit tekutiny na příklad výborným pivem v Městském pivovaru na náměstí.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace