Štramberská Trúba a Moravský Betlém

Tipy na výlet, Beskydy, Javorníky, Valašsko
Kam a jak jedeme?

výhled na Štramberk z Trúby
výhled na Štramberk z Trúby
lupa

Město Štramberk v podhůří Beskyd se stalo dalším výletem naší rodiny.Je přístupný všemi dopravními prostředky, které lze zanechat na odstavném parkovišti.Za prohlídku však stojí celé městečko, kde stojí rovněž věž , válcového tvaru, která zbyla z hradu, zvaná TRÚBA ze 14 stol. Postavil ji údajně bratr Karla IV, po r. 1900 se stala rozhlednou do širokého okolí.Na vršku Trúby, kam Vás zavede asi 158 schodů, můžete pochodit okolo celé věže, ve výšce 40m.

Za čím jedeme?

varna v pivovárku
varna v pivovárku
lupa

Po prohlídce města Štramberk a Trúby, ještě stojí určitě za zmínku městský pivovar ve Štranberku, kde Vás rádi seznámí s výrobou jejich vynikajícího kvasnicového pivka, a podíváte se i do historického sklepa, na krásné varny ve výčepu.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

starobylé sklepení
starobylé sklepení
lupa

Samozřejmě se v tomto překrásném pivovárku můžete i najíst a napít, vše v krásném prostředí nebývalého šenku. Štramberk je také známý se svou výrobou krajové speciality zvané Štramberské uši - je to perníkové těsto stočené do tvaru ucha. Ubytování Vám zde nabízí mnoho stylových dřevěnic, kde se můžete vyspat jako v dobách dávno minulých, nebo v blízkých penzionech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám v tomto Valašském království vše, ale nejvíc pivovar se svojí výrobou piva plzeňského typu.

Ostatní informace

Vstupné na Trúbu je zanedbatelné, 25kč na osobu, do pivovaru pokud chcete prohlídku i s výkladem a ochutnávkou je to pro 5osob asi 280,- kč, ale stojí to za to!Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Štramberk
(vzdálenost od místa: 1.44 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Štramberská Trúba a Moravský Betlém

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace