Strakonice - Hoštice - Volyně

Tipy na výlet, Středočeská pahorkatina
Kam a jak jedeme?

Cílem mého dalšího výletu byly Strakonice v rámci mé každoroční návštěvvy Hoštic, zvolil jsem busovou dopravu z Prahy - Na Knížecí, jezdí denně kolem 8:00 hod.

Za čím jedeme?

lupa

Cílem mého dalšího výletu byly Strakonice. Potažno samozřejmě Hoštice, neboť tuto vesnici se snažím navštěvovat každoročně :-).Tentokrát jsem se rozhodl do této vesničky dorazit právě od města Strakonice, kde jsem navštívil i místní hrad.Přímo po pravé straně hradu přes silnici je turistický rozcestník. Vyrazil jsem po žluté, která mě vynesla ke kruhovému objezdu směr Volyně.ProjdemePředními Ptákovicemi a cesta nás vynese k vrchu Velká Kakáda, držíme se stále žluté turistické a částečně jdeme kolem hlavní silnice, tak dojdeme až do Zadních Ptákovic.Značka nás znovu mírným stoupáním vynese do lesa a dojdeme do Miloňovic, projdeme přes malou náves s rozcestníkem a po té, už procházíme jen mezi poli, kde na značku narazíte jen zřídkakdy, budete-li se držet polní cesty dojdete až do Milejovice, kde jsem se od značky odklonil a na návsi jsem zahnul do prava po silnici a odsud je to cca 1,5 km do Hoštic. Přijdete ze směru za vesnici a první co z dálky vidíte je místní JZD a Ranč Šimona Pláničky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

svačina byla vlastní výroby, takže jsem navštívil pouze restauraci U Radnice ve Volyni ale Ostrovec ve Volyni stále vede. Nicméně můžete navštivit a osvětiž se či poobědvat v Hošticích na Ranči Šimona Pláničky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Hrad ve Strakonicích , možná vada, všude hodně dělníků - prochází opravami.A potom samozřejmě JZD Hoštice nejlepší družstvo v kraji s družstevní kolonádou....to se musí vidět, no a také především krásná příroda Jižních Čech - ta především.

Ostatní informace

bez vstupů, příroda je zadarmo a pro všechny - takže vlastně nechápu, že tam není permanentně narváno :-)Další informace

neumístěno
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Strakonice - Hoštice - Volyně

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace