Stezka korunami stromů

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

Start na parkovišti.
Start na parkovišti.
lupa

Výchozím bodem je ski areál v Lipně nad Vltavou. Ke stezce se můžeme dostat několika způsoby. Jedním z nich je pěšky po cestičce podél lanovky. Druhým již zmíněnou lanovkou, nebo na kole po cyklostezce případně stezkabusem.

Za čím jedeme?

Náš cíl.
Náš cíl.
lupa

Stezka byla slavnostně otevřena 10.července 2012. Stoupáním po točité 372 metrů dlouhé lávce se dostáváme do výšky 24 metrů k vyhlídkové věži. Dalších 16 výškových metrů zdoláme po stezce dlouhé 303 metrů čímž se dostaneme na vrchol věže vysoké 40 metrů. Na stezce je možné využít didaktických prvků, které obohatí znalosti o přírodě a zážitkových stanic s lanovými prvky. Pro odvážnější lze cestu dolů urychlit u nás zatím nejdelším suchým tobogánem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ubytování je možné v některém z mnoha penzionů okolo Lipenského jezera. Najíst se můžeme u dolní stanice lanovky, nebo nahoře přímo u stezky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherný výhled do okolí. Zážitkové stanice a samozřejmě taky tobogán.

Ostatní informace

Lanovkou nahoru.
Lanovkou nahoru.
lupa

Základní vstupné v roce 2014 činilo 190 Kč. Stezkabus a lanovka stojí stejně. Jednosměrná jízdenka 80 Kč a obousměrná 90 Kč. Jízda tobogánem přijde na 50 Kč. Vstupenky na stezku lze zakoupit v pokladně pod lanovkou, nebo také nahoře před vstupem na stezku.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lipno nad Vltavou
(vzdálenost od místa: 2.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Stezka korunami stromů

25.04.2016 12:51
Tuto atrakci jsme chtěli navštívit o letošních Velikonocích. Zaparkovali jsme na parkovišti u Kramolína a dále jsme pokračovali 1,4km po ŽLUTÉ.
Když jsme však v pěkném slunečném dni dorazili ke stezce přivítala nás několikasethlavá fronta, která začínala až u hotelu Kramolín. Toto by znamenalo stát ve frontě na pokladnu více než hodinu, takže jsme to nakonec vzdali.
Tak snad někdy příště, ale známe "vajíčko" v Bavorském lese v Neuschönau a dojem z Lipna, které je poloviční, mi tato návštěva poněkud pokazila.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace