Šternberk-Sovinec-Úsov-Bouzov

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Šternberk
Šternberk
lupa

Na naš víkendový výlet po hradech a zámku v okolý hanácké metropole Olomouc je nejvhodnější auto. Jsme s ním rychlí, časově nezavazní, a dnes je již zcela běžne, že parkoviště jsou v blízkosti hradů i zámků.

Za čím jedeme?

Šternberk hrad
Šternberk hrad
lupa

Cílem našeho víkendového putování je poznávání naší historie a památek. Za jeden den se dají zvladnout 2 pamatky. At už zvolíme kombinaci Šternberk-Sovinec nebo Bouzov-Úsov, měly bychom mít na paměti, že Šternberk i Bouzov slouží v sobotu dopoledne jako místo svatebních obřadů. proto doporučuji začít na hradě Sovinci který je postupně rekonstruován do své původní podoby. A na odpoledne se přesunout na hrad Šternberk který byl v minulosti majetkem Lichtenštejnů jako například Lednice nebo Valtice. A poprohlídce hradu se mužeme pokochat krásami samotného města Šternberk.

Sovinec hrad
Sovinec hrad
lupa

Druhý den začneme na zámku Úsov který je znám jako Lovecko-Lesnické Můzeum a je to rovněž bývale sidlo Vyšší lesnícké školy v Hranicích na Moravě. Můžeme si zde prohlednout řadu trofejí z našich lesů,ale i z Afrického kontinentu. A naše cestovaní zakončíme na hradě Bouzov, jež je znam z mnoha českých, ale i zahraničních pohádek. Nabízí hned několik prohlídkových okruhů, mimo jiné vyhlídku z věže odkud švec Jindra unesl princeznu Jasněnku. Bouzov je zvolen jako poslední bod našeho výletu diky své blizkosti k dalníci a tudíž rychlému přesunu domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Úsov
Úsov
lupa

Ne náhodou je cílem prvního dne město Šternberk. Toto město nám totiž nabízí jak řadu hospůdek a restaurací, tak i možnost vybrat si z rozmanité nabídky ubytovacích zařízen. Počínaje ubytovaním na hradě přes hotely až po penziony. Pokud nepatříme k vyznavačům stravy z Vlastních Zásob můžeme se druhý den stravovat v Úsove v restauraci hned u parkoviště, nebo některém pohostinství v podhradí Bouzova.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Úsov
Úsov
lupa

Lze jen stěží vyzvednou jeden hrad nad ostatní, neboť každý je z jiné doby. Patřil jinému majitely, a sloužil jinemu účelu. Snad jen, lovecka zbírka v Úsově utkví všem návštěvníkům na dlouho v paměti.

Ostatní informace

Bouzov
Bouzov
lupa

Je potřeba si uvědomit,že udržba pamatek něco stojí a proto je třebe počítat s cenou vstupenky pro jednoho dospělého v průměru 100,- . Ubytovaní a stravovaní je zavysle podle míry komfortu a pohodlý, ale ne vždy platí, Nízka cena Nízka kvalita. Vzdalenost jednotlyvích památek od sebe je cca 30km což lze autem zvladnout do půl hodiny.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Šternberk-Sovinec-Úsov-Bouzov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace