Státní hrad Křivoklát

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vydali jsme se na jeden z nejkrásnějších hradů v České republice. Křivoklát je majetkem České republiky a spravuje ho pamatkový ústav ČR. Letos oslaví Křivoklát 900 let. Vznikl za panování Přemysla Otakara II, dobudoval jej Vladislav Jagellonský.

Jeli jsme autem z Prahy, cesta trvá cca 2 až 3 hodiny dle provozu.

Za čím jedeme?

Jedeme se podívat na historii hradu, na krásný interiér a na zajímavou historii, kterou ničil požár. Zajímá nás také proslulé kruté vězení.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na oběd jsme zašli do místního stánku, kde si můžete koupit klasické langoše, hranolky apod. Jídlo bylo dobré, ceny normální.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbily knihovny panovníků a již zmíněné vězení. Výhled je ovšem také nezapomenutelný. Zastříleli jsme si také z luku.:-) Děti si mohou vyrazit minci.

Ostatní informace

lupa

Vstupné je rozdílné dle výkladu. My jsme si vybrali to nejdražší- prohlídku celého hradu s výkladem- 150 Kč/osoba. Mohu však říct, že to stálo za to. Průvodce nám opravdu do detailů popsal celý hrad, vězení, interiéry i exteriéry.

lupa

Interiéry stojí 100 Kč, Velká věž, hradební systém, lovectví pak 80 Kč, Cesta královskou historií také 80 Kč. Můžete si zde koupit i rodinné vstupné, to však neplatí na prohlídku celého hradu.

Děti do 6 let zdarma. My jsme tam byli bez dětí-ale byli tam lidé s dětmi-výklad je nebavil.Další informace

Hodnocení:
3456. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Křivoklát
(vzdálenost od místa: 0.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Státní hrad Křivoklát

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace