Staroměstská radnice Interiéry,podzemí a věž

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Staroměstská radnice
Staroměstská radnice
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na prohlídku Staroměstské radnice.Dostanete se sem od stanice metra "A" Staroměstská,Můstek nebo metra "B" Můstek,Národní Třída nebo Náměstí Republiky.Vždy po turistických směrovkách Staroměstské náměstí,Staroměstská radnice.

Za čím jedeme?

Trubač na věži
Trubač na věži
lupa

Staroměstská radnice,byla založena v roce 1338 a postupem času se rozšiřovala a dnes ji tvoří 4 domyV roce 1364 byla postavena 4 boká věž.Prohlídkainteriérů začíná v 1.patře,kde je také pokladna a probíhá v historických sálech kapli a krásných románsko-gotických sklepeních.Nahlédnete také do Staré sněmovny a kromě jiného uvidíte krásné obrazy a zbytky nástěnných maleb,gobelín se znakem Prahy,cechovní znaky,v kapli apoštoly.V podzemí se Vám určitě bude také líbit-uvidíte krásné klenby,studny a také instalaci starobylého nábytku.sudů na víno a další zajímavosti.Od velmi příjemné průvodkyně se prostě dozvíte mnoho zajímavého a odpoví Vám i na Vaše otázky týkající se všeho co cestou uvidíte.Dalším bodem programu je věž.Na tu vystoupáte ze 3.patra,kde je pokladna po točitém chodníčku.K pokladně můžete dojít po schodech nebo vyjet výtahem.Ten můžete použít i pro cestu nahoru na věž.Odtud se Vám naskytne krásný výhled na centrum,Pražský Hrad a skoro celou severní a východní část Prahy a pod Vámi na Staroměstské náměstí.Každou celou hodinu na ochoz vysotupá trubač a oznámí širokému okolí,že odbila celá.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Bohužel se nacházíte v samém centru Prahy,kde se nacházejí většinou zlatokopecké restaurace,ale mohu Vám doporučit Restauraci "pro lidi", která se jmenuje U parlamentu a nachází se na trase Staroměstské náměstí-metro Staroměstská.Ulicí Kaprova dojdete až na dostřel k metru a odbočíte do poslední ulice vlevo,která se jmenuje Valentinská.Zde se dobře najíte a napijete za poměrně slušné ceny s ohledem na lokalitu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

konstrukce výtahu
konstrukce výtahu
lupa

Výhled z věže,prohlídka interiérů a podzemí,je opravdu nádherná a skvělé je že na věž můžete s kočárkem. Možnost navštívit věž mají i turisté vozíčkáři,které na věž vyveze výtah,ale bohužel se nedostanou na vyhlídkový ochoz.

Ostatní informace

Věž- otevírací doba - Po-11:00-22:00 , Út-Ne- 9:00-22:00

vstupné-dospělí-100 Kč

děti + studenti-50 Kč

děti do 6 let + ZTP - 20 Kč

rodina 2+4 - 200 Kč

Interiéry a podzemí-otevírací doba - Po - 11:00-18:00, Út - Ne - 9:00-18:00

vstupné- dospělí - 70 Kč

Děti + studenti - 50 Kč

Děti do 6 let + ZTP 20 Kč

rodina - 2+4 - 200 KčDalší informace

Hodnocení:
3036. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 1.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Staroměstská radnice Interiéry,podzemí a věž

07.02.2014 13:30
Hezký výhled ale moc lidí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace