Srpnové hodování a VII. Veteran Rallye Kutná Hora

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

lupa

Zhruba čtyřicet vozů absolvuje dvoukolový závod do vrchu Kaňk v sobotu 22. a v neděli 23. srpna od 10.00 a 10.45 hodin. Start je již tradičně v Lorecké ulici v Kutné Hoře, cíl na kruhovém objezdu v obci Kaňk.

Kutná Hora, Palackého náměstí - Srpnové hodování

Za čím jedeme?

O víkendu 22. a 23. srpna 2015 ožije Kutná Hora již tradičně Srpnovým hodováním a VII. ročníkem Veteran Rallye Kutná Hora.

lupa

Na start závodu už se chystají majitelé nádherných automobilů vyrobených do roku 1936. Své síly tak změří např. Praga Piccolo (1930), Chevrolet AC (1928), Ford T (1914), Cadillac 55 (1955) nebo Panthard & Levassor (1911). Zhruba čtyřicet vozů absolvuje dvoukolový závod do vrchu Kaňk v sobotu 22. a v neděli 23. srpna od 10.00 a 10.45 hodin. Start je již tradičně v Lorecké ulici v Kutné Hoře, cíl na kruhovém objezdu v obci Kaňk. Auta jsou výkonově naprosto rozdílná, proto se jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase. Každý den se pojedou dvě jízdy a porovnány budou všechny čtyři časy. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému.

Exhibiční jízda potěší okolní obce

lupa

Spanilá jízda veteránů je každoročním magnetem pro obyvatele obcí v okolí Kutné Hory. A kudy povede letošní trasa? V sobotu 22. srpna se ve 14.30 vydají automobily z Palackého náměstí v Kutné Hoře do sklárny v Tasicích. Jejich cesta povede přes Bykáň, Březovou, Korotice, Vilémovice, Červené Janovice, Zhoř, Bludov, Víckovice a Třebětín. Na cestě zpět do Kutné Hory mohou veterány obdivovat také obyvatelé obcí Třebětín, Hostkovice, Dobrovítov, Zbýšov, Šebestěnice, Březí, Štrampouch, Žáky, Močovice, Kluky, Třebešice a Neškaredice. Celkem vozy ujedou více než 60 kilometrů.

Aktuality sledujte na www.veterani-kh.cz a na Facebooku - (https://www.facebook.com/IntVeteranRallye).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Palackého náměstí ožije skvělým jídlem, hudbou i soutěžemi

Partnerem Srpnového hodování a Veteran Rallye Kutná Hora je národní značka kvality KLASA, a tak se mohou návštěvníci těšit na ochutnávku vynikajících a vysoce kvalitních potravin.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Akce je již tradičně spojena s bohatým doprovodným programem. Obyvatelé i návštěvníci předposledního srpnového víkendu se mohou těšit na bohatý program. Sobotní program na náměstí odstartuje rock-folková skupina Něco z Týnce nad Labem, následují další kapely jako Kabát Revival neboTeplá buchta (s programem Čaruj-Landa Revival). Večer se můžete těšit na vystoupení Doctora P. P. a Hamletů (Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Dalibor Gondík a Hardy Marzuki). Neděli pak zpestří Telegraf, Elán Revival nebo Jaroslav Uhlíř.

lupa

Návštěvníci se rozhodně nebudou nudit ani minutu – po oba dva dny je pro ně připraveno množství soutěží, např. oblíbené pojídání knedlíků, a dalších aktivit pro děti i dospělé.

Ostatní informace

Srpnové hodování a doprovodný program proběhne na Palackého náměstí v Kutné Hoře.

Start Veteran Rallye je v Lorecké ulici v Kutné hoře a cíl na kruhovém objezdu v obci Kaňk.

Vstup je zdarmaDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kutná Hora-Sedlec
(vzdálenost od místa: 1.63 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Srpnové hodování a VII. Veteran Rallye Kutná Hora

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace