Srnským okruhem-ze Srní do Srní

Tipy na výlet, Šumava
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky, tentokrát Vás pozvu na putování krásnou přírodou i za poznáním.Počátek cesty je v Srní, kam jezdí autobus třeba ze Sušice,Kašperských Hor, Strakonic nebo i z Prahy.Start trasy je u IC,kde je rozcestník .Vydejte se po zelené značce a jděte po ní k vyrovnávací nádrži elektrárny Vydra a k Vodnímu zámku.Odtud pokračujte do Sedla a pak cestou do Mechova, už kolem Vchynicko-Tetovského kanálu.Z mechova jděte stále po zelené kolem kanálu a Vtokového objektu.Zelená značka Vás dále povede kolem vodního kanálu, až k odbočce k Hauswaldské kapli.Od ní se vrátíte zpět a můžete si vybrat, jestli si trasu zkrátíte o 8 kilometrů a půjdete po modré značce směr Staré Srní a v nohách budete mít 11 kilometrú nebo půjdete dál kolem vody a po zelené až k rozcestí Schatzúv les, odkud po Naučné stezce dojdete na Rokytu a dále společně se žlutou značkou do Srní.To budete mít v nohách 19 kilometrovou trasu.

Za čím jedeme?

lupa

Jako první dopručuji navštívit IC, kde mají dokonce 4 razítka.Pak Vás na ceswtě čeká Vyrovnávací nádrž pro elektrárnu Vydra a dále Vodní zámek, což je opět zařízení náležící k elektrárně Vydra.Další zajímavostí je samozřejmě Vchynicko-Tetovský kanál, kolem kterého půjdete dlouho a dlouho.Pak Vás čeká Hauswaldská kaple, tedy její základy a u nich zázračná studánka.Pokud si trasu zkrátíte, dojdete do Srní a kromě cesty kolem plavebního kanálu se připravíte i o Geologickou expozici Rokyta.Pokud půjdete delší trasu, určitě si Rokytu užijete.V Srní je také pěkný Kostel Nejsvětější Trojice.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

My jsme měli jídlo s sebou, ale podle doporučení místních, se dá dobře najíst v restauraci hotelu Šumava.Do lahve doporučuji načepovat vodu ze studánky u Hauswaldské kaple.Je opravdu lahodná.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celá trasa je protkána zajímavostmi, každého zaujme něco jiného, ale určitě si každý najde to své.

Ostatní informace

Peníze na vstupné nepotřebujete, protože do lesa, ani nikam jinam na trase žádné platit nebudete.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sušice
(vzdálenost od místa: 18.5 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Srnským okruhem-ze Srní do Srní

Srňským okruhem
06.09.2012 14:51

Antonín

SLOVNÍ TVARY: srní ~ srních ~ srního ~ srním ~ srníma ~ srními ~ srnímu. Když jsem si přešetl nadpis, polekal jsem se, že mohu potkat v lese srňu a srňce. Děsivá představa. Žiji v Srní třicet let, ale s tímto slovním obratem jsem se setkal poprvé na těchto stránkách.I rodilý Čech se má stále co učit. "Rád jsem se nechal poučit".

Re: Srňským okruhem
06.09.2012 19:38

Vážený pane, děkuji Vám za reakci a velice se Vám i ostatním, kterých se moje chyba  dotkla.Vždycky se najde někdo dokonalý. Očekávám od Vás návrh trestu.Závidím Vám, že můžete žít v tak krásném kraji, do kterého smějí jezdt i prznitelé češtiny.Dal jsem si přes ruce, možná by to mohlo stačit.V  

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace