Srdečný výlet do Poděbrad

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Lodí :- )

Zámek Poděbrady
Zámek Poděbrady
lupa

Král Jiří je výletní loď s restauračním provozem. Je plně klimatizovaná, s celkovou kapacitou 120 osob; 60 míst ve velkém salonku a 60 míst na horní vyhlídkové palubě. Provozujeme pravidelné projížďky po Labi z Poděbrad na soutok Labe s Cidlinou, nebo směrem k Nymburku. Jedná se o hodinové vyhlídkové plavby. Pořádáme i odpolední vyhlídkové plavby se živou hudbou. V lodní restauraci je možné si vybrat ze širokého sortimentu alkoholických i nealkoholických nápojů a vybraného menu šéfkuchaře Karla Kadlece. Loď je možné si zarezervovat pro soukromé účely, například svatby s obřadem přímo na palubě lodi, firemní večírky, skupinové výlety, školní výlety, pro soukromé oslavy, nebo i jen jako restaurační místnost.

Za čím jedeme?

Stejně jako věhlas Poděbradských lázní, kměstu neodmyslitelně patří i silueta poděbradského zámku. Je proto smutnou realitou, že vsoučasnosné době jsou veřejnosti přístupné prakticky jen památkově upravená středověká kaple a s ní sousedící tzv. rodná síň krále Jiřího. Pokud tedy nepočítáme zámeckou hospůdku a Infocentrum, sídlící na prvním nádvoří. Ale okolí zámku včetně obou nádvoří přístupné je a tak si zámek jistě obejdeme ze všech stran.

Před zámkem na náměstí se tyčí socha Jiřího na koni zroku 1891, zhotovena ztepaných měděných plátů.

Zajímavé jistě bude navštívit Polabské muzeum, o jehož vznik se zasloužil místní lékárník Jan Hellich. Tento významný badatel v oboru archeologie, přírodních věd i historie odkázal své rozsáhlé sbírky místnímu muzejnímu spolku. Dnešní expozice nás seznámí s pravěkem, středověkými dějinami i s přírodou Poděbradska. Menší část expozice je věnována historii lázeňství v Poděbradech.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na zámku, v restauraci Netopýr.

Telefon: +420 325 614 456

Otevírací hodiny:

Pondělí11:00 - 24:00
Úterý11:00 - 24:00
Středa11:00 - 24:00
Čtvrtek11:00 - 24:00
Pátek11:00 - 1:00
Sobota11:00 - 1:00
Neděle-

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Atmosféra tohoto městečka.

Náměstí, zámek a jeho okolí, lázeňský park.

Ostatní informace

Informační centrum

PO -NE 09.00 - 19.00 h.
(polední přestávka 12.30 - 13.00 h.)

telefon, fax: 325 612 505
e-mail: info@ipodebrady.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Srdečný výlet do Poděbrad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace