Spojte Fläming-Skate s Tropical Islands

Tipy na výlet, Německo
Kam a jak jedeme?

Vzducholoděnice
Vzducholoděnice
lupa

Minimálně dvoudenní výlet s koupáním a bruslením na in-linech nabízejí dvě místa jižně pod Berlínem: mnohokrát zde na turistice popsaný Tropical Islands (bývalá vzducholoděnice a v ní současný největší zábavní tropický aquapark v Evropě) a cyklisticko-bruslařský ráj Flaeming-Skate se svými 225 km dlouhými stezkami s dobrým asfaltem. Oblasti neleží daleko od sebe, přejezd z jednoho místa do druhého trvá necelou hodinu.

Za čím jedeme?

Laguna
Laguna
lupa

Po německé dálnici (A13) směrem na Drážďany dorazíte zcela bez problému na dálniční odbočku Tropicals-Islands-Allee, na které se nachází ve vojenském prostoru bývalé sovětské armády zábavní tropický park. Parkování je zdarma. Celý den a noc lze trávit ve vodě, na tobogánech, lehátkách i v saunách.

Prales
Prales
lupa

Přenocovat lze podle chuti na lehátku (všude volně k dispozici) v laguně nebo u "moře" nebo za 25 eur v plátěném stanu uvnitř haly. Jen za turniketem na ostrůvku saun to není možné. Nejdéle do třetí hodiny ranní, kdy se na čipu, který nosíte stále s sebou, přičítá na osobu dalších deset eur, je možné místo opustit. Přespat lze v nedalekém kempu nebo v autě. Cesta ráno pokračuje do městečka Luckenwalde v bruslařské oblasti Flaeming-Skate. Vybírat lze kratší cesty 11-13 km dlouhé, které končí v místě odkud začínáte. V okolí lze na zpáteční cestě do Čech navštívit také čtyři historické větrné mlýny v Dennewitzu, Gölsdorfu, Naundorfu a u vísky Gentha. Večer se vracíte domů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Říčka
Říčka
lupa

Spaní uvnitř haly tropického aquaparku vyšlo na 10 eur na osobu. Nocovali jsme v autě, stan lze postavit v blízkém kempu, který má velice slušné sociální zařízení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Laguna
Laguna
lupa

Krajina mezi větrnými mlýny je velice zajímavá. Obce leží v rovině, jsou poměrně daleko od sebe vzdálené- mezi blaty, poli a lesy. Reminiscence na pověst o Krabatovi, čarodějovu učni, která se vztahuje k německé Lužici, se při návštěvě větrných mlýnů zpřítomní. Sjednocené Německo nesmazalo zub času, podél silnic jsou domy, volající po opravě, a bývalý obrovský vojenský prostor. V jednom z četných leteckých hangárů mezi borovicovými lesíky se usadil místní umělec, sbírající relikty na nedávnou minulost bývalé NDR.

Zajímavé video k historii haly je zde: http://www.zukunft-in-brand.de/index.php?id=cl160_1

Ostatní informace

Okruh 2
Okruh 2
lupa

Kombiticket - tři děti dva dospělí: jedno dítě zdarma, plus vstup do sauny ten den zdarma. Další noc na každou osobu příplatek 10 eur. Tobogány (jsou i lepší, pokud jste milovníky atrakce) stojí 3, 50. K bruslení získáte v informačním centru Luckenwalde dobrý materiál s popisem okruhů a cest k jízdě na kole nebo na bruslích. Paní je velice ochotná a příjemná.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za sportem
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Spojte Fläming-Skate s Tropical Islands

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace