Špindlerův Mlýn - Sněžka - Luční bouda - Špindl
Kam a jak jedeme?
Jdeme na jeden z nejčastějších krkonošských výšlapů, cestou Česko-polského přátelství na Sněžku s návratem po úpatí Kozích hřbetů.
Za čím jedeme?
Cestu k vrcholu Sněžky začneme na autobusové zastávce ve Špindlerově Mlýnu nástupem do autobusu, který nás vyveze na Špindlerovku. Z parkoviště u Špindlerovy boudy se vydáme polskou stranou po červené značce podél severního úpatí Malého Šišáku k Sloneczniku (Polední kámen), kde si dáme tradiční občerstvovací zastávku. Pokračujeme po severním úpatí Stříbrného hřbetu a z vyhlídek obdivujeme plesa Wielky a Maly Staw. Dlážděná cesta, která se připojuje nás dovede k rozcestí u bývalé Obří boudy, občerstvit se můžeme v polské boudě Dom Slasky, ovšem za „zlotuvky“. Nyní už je nás čeká cca 20 minutový výstup k vrcholu Sněžky. To, že na vrcholu Sněžky potkáme procesí turistů s tím musíme počítat, ale polskou maškaru převlečenou za Krakonoše by bylo záhodno poslat někam…. ,ale tím si výlet kazit nebudeme.
Po sestupu k rozcestí u bývalé Obří boudy se chytneme modré značky o přes Úpské rašeliniště míříme k Luční boudě. Po občerstvovací zastávce na Luční míříme cca 400 metrů k rozcestí u Luční boudy, kde nás čeká rozhodnutí zda se vydat do Špindlu po červené po úpatí Kozích hřbetů, nebo po modré Údolím Bílého Labe. Obě trasy jsou krásné, ale zvolíme trasu první a míříme k bývalé Rennerově boudě, kde nás pramenitou vodou občerství Rennerova studánka. Dále je to již kousek k odbočce k vyhlídce Krakonoš, zde již cesta bohužel končí, Kozí hřbety sice máme jak na dlani, ale již nikdy asi nebudou pro turisty otevřeny, ale ochranu přírody chápu. Z vyhlídky se tedy cca 200 metrů vrátíme k rozcestí a vydáme se na dlouhý sestup po impozantním úpatí kozích hřbetů do Sv. Petra a do Špindlerova Mlýna.
Trasa je i s převýšením vyznačena zde: http://www.turistika.cz/trasy/trasa-spindleruv-mlyn-snezka-lucni-bouda-spindl
Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?
Tipy na ubytování v okolí
Občerstvovací zastávka na posvátném místě českých turistů na legendární Luční boudě je snad nutností. Dát si alespoň jedno orosené u dubového stolu…, nebo dvě
. Od roku 2012 můžeme koštnout i místního Paroháče, tedy pivo z nejvýše položeného pivovaru v ČR.
Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?
Ten, kdo nemá rád procesí lidí jak na Václaváku si k výletu zcela jistě vybere všední den. Já také…. , ale výšlap je to moc hezký, sestup podél Kozích hřbetů však pro někoho může být prudký.
Ostatní informace
Autobus na Špinlerovku vyjíždí z blízkosti odstavného parkoviště u dolní stanice lanové dráhy na Hromovku.




Diskuse k výletu Špindlerův Mlýn - Sněžka - Luční bouda - Špindl
Aleš Fránek
Tento týden jsem měl bohužel tu čest a přespal jsem na Luční boudě. Jakoby se zde čas zastavil před 30 lety. Nepříjemný personál, staré nepoživatelné a samozřejmě drahé jídlo. Zapáchající nakyslé pivo. Po celodenním výšlapu nás čekala studená sprcha, proč ne, když platíme pouze 500kč/osoba za pokoj bez wc a bez sprchy. Víno nevalné kvality, které každý vietnamec prodává za 60kč, zde pořídíte za 350kč a přinesou vám ho již otevřené. Rozhodně nedoporučuji!!!
hostel
Je to pár let, co jsem byl na Luční naposledy, ale tehdá jsem byl nadšený. Od letoška však jezdíme na nově zrekonstruovanou chatu Klínovku (dříve chata Tesla). Chata sice leží o pár kilometrů níže (1 km pod bufetem), ale najdete tam přesný opak toho co píšete. Přes fajn personál, až po domácí-čerstvý chléb a housky k snídani. Více na http://www.hostely.cz/hostel/chata-tesla či přímo www.klinovka.cz. Zastavte se nejdříve třeba jen na pivko či oběd a budete nadšení. Musím doporučit.
Iveta
Musím s Vámi souhlasit. Je to pěkné místo a souhlasí i to ostatní, i když netuším jak to vypadá s ubytováním, tak jejich strava a ochota personálu byla strašná. Dali jsme si tam polévku a byla opravdu nepoživatelná a za velice hezké peníze - 59 Kč. Také nedoporučuji a to ani největšímu nepříteli!!
Iveta
Musím s Vámi souhlasit. Je to pěkné místo a souhlasí i to ostatní, i když netuším jak to vypadá s ubytováním, tak jejich strava a ochota personálu byla strašná. Dali jsme si tam polévku a byla opravdu nepoživatelná a za velice hezké peníze - 59 Kč. Také nedoporučuji a to ani největšímu nepříteli!!
Iveta
Musím s Vámi souhlasit. Je to pěkné místo a souhlasí i to ostatní, i když netuším jak to vypadá s ubytováním, tak jejich strava a ochota personálu byla strašná. Dali jsme si tam polévku a byla opravdu nepoživatelná a za velice hezké peníze - 59 Kč. Také nedoporučuji a to ani největšímu nepříteli!!
Iveta
Nepochopila jsem, kdo dal tomuto hotelu 5 hvězdiček, ale pochybuji, že by to byli spokojení zákazníci.
Martens
Asi jste Iveto nepochopila, že těch 5 hvězdiček bylo dáno atraktivitě výletu po krásné části Krkonoš, NE Luční boudě......
pavelek
vojtavojtu
Stylový rodinný udržovaný pension je vhodný jak pro rodinnou tak i sportovní rekreaci.
Využijte nabídky last minute
http://www.pensionkarolina.cz/super-last-minut/
jarmila spurná
Nádherný výlet na Sněžku a její okolí i s dětmi 3 a 6 let. Bufet Anežka na Sněžce nic moc, ale po návratu do Pece pod Sněžkou jsme byli ubytováni v penzionu Sněžka, kde nám ochotně připravili večeři i pozdě večer a moc jsme si na borůvkových knedlících pochutnali
Jenik_ln