Spadaným listím okolo zámku Konopiště.

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Podzimní procházka zámeckým parkem s návštěvou muzea.

Za čím jedeme?

lupa

Vycházím po červené turistické značce z Benešova. Po překonání velmi frekventované silnice se dostávám na okraj zámeckého parku. Přímá cesta Vrtbovskou alejí mne dovedla k barokní fontáně se sochou Neptuna před zámkem. Okolo prázdného výběhu pro medvěda jsem obešel zámek. Na zdi vedle bývalých stájí jsem objevil připevněné staré náhrobní kameny.

lupa

Okolo Růžové zahrady jsem sešel k přírodnímu divadlu a k informačnímu centru na hrázy vypuštěného zámeckého rybníka. Okolo restaurace Stará myslivna a malé obůrky s daňky jsem došel na parkoviště, kde v penzionu Konopiště je muzeum motocyklů.

lupa

Výstava prezentuje historii výroby motocyklů značky JAWA a závodní úspěchy a trofeje českých motocyklových značek. Protože bylo již po sezoně tak se do muzea chodí přes recepci penzionu.

lupa

Po prohlídce muzea jsem se vrátil na hráz rybníka. Po místním značení jsem rybník obešel a došel jsem do části parku nazývané Tuškov. U cesty je pěkné odpočívadlo s výhledem na zámek a na druhé straně na kostel sv. Jakuba a Filipa na Chvojně. Značená cesta pokračovala okolo sochy antické básnířky Sapfó, která stojí na 10ti metrovém podstavci. Za loukou vykukuje věž zámku.Okolo hájovny Šiferna jsem došel zpět na začátek parku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Restaurace Stará myslivna nabízí výborné zvěřinové speciality.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherný zámecký park, zajímavé muzeum motocyklů.

Ostatní informace

Procházku lze spojit s prohlídkou zámku.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Benešov u Prahy
(vzdálenost od místa: 1.56 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Spadaným listím okolo zámku Konopiště.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace