SOOS -Přírodní rezervace

Tipy na výlet, Ašsko - Chebsko
Kam a jak jedeme?

Přírodní rezervace SOOS je vzdálena asi 6 km severovýchodně od Františkových Lázní. Naučná stezka je zaměřená na geologii, botaniku a zoologii.

SOOS
SOOS
lupa

Jsou zde hluboká rašeliniště, mofety - bublající teplé vody z hlubin země, krásné slatiny atd. Na SOOSu je krásně v každém ročním období a otevírací doba je od 1.3.-15.11. Ale i přes zimu lze toto území navštívit. Po okručních dřevěných lávkách je vyšlapána ve svěhu cesta a nebezpečí žádné nehrozí. Stojí tedy za to SOOS navštívit od jara do zimy.

Na místo se dostaneme z Františkových Lázní posilnici autem,na kole či pěšky /asi 6km/ přes obce Nový Drahov a vísku Kateřina.

Za čím jedeme?

Přírodní rezervace SOOS. V okolí je vysoký historický selský seník. V Kateřině je stádo daňků a malá zoo s lesní zvěří a ptactvem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se dobře a ve slušné cenové relaci v Novém Drahově v Kamenném dvoře. Pak je v Drahově ještě jedna restaurace zaměřená však na turisty a lázenské hosty z Německa.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Na procházce SOOSem jsme nikoho nyní v lednu nepotkali a tak jsme si asi 1 km dlouhou trasu v -15 stupních dali 2x tam a zpět.

Ostatní informace

Vstupenky se kupují v sezoně v pokladně. Platí i do všech ostatních prostor které má muzeum ve Františkových Lázních.Další informace

Hodnocení:
2324. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Bylo zde:
13 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nový Drahov
(vzdálenost od místa: 0.14 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu SOOS -Přírodní rezervace

05.07.2011 23:16
Moc příjemná procházka
03.02.2013 00:47
minimálně jednou to chce, je to dost velká komerce, vstupné, algida... nicméně zajímavé a ojedinělé na kole neprůjezdné

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace