Smrk a Wolfram

Tipy na výlet, Moravskoslezské Beskydy
Kam a jak jedeme?

První tabule u parkoviště
První tabule u parkoviště
lupa

Jedeme nejlíp autem do Beskyd do obce Čeladná.Za restaurací Kněhyně začiná údolí říčky Čeladenky a po 10 km je Horský hotel Srdce Beskyd,kde začíná naše putování.Lze tam dojet i autobusem z Čeladné na zastávku Podolánky-Jednota a pak asi 1,5 km k hotelu.

Za čím jedeme?

Poslední tabule stezky
Poslední tabule stezky
lupa

Půjdeme po stopách působení parašutistů skupiny Wolfram za II.světové války a na Smrk.Na parkovišti pod hotelem Srdce Beskyd je první tabule naučné stezky ,kde je ve schránce prospekt o působení parašutistů v Beskydech.Půjdeme po této stezce (modré značení).Za poslední tabulí jdeme nahoru po pěšině asi 500m ,kde je pomník Josefa Bierského a samostatná informační tabule.Dále průsekem v lese půjdeme nahoru a po 1,2 km se vydáme po lesní cestě vpravo po vrstevnici až k lovecké chatě Klinská ,kde si můžeme na lavičkách odpočinout.Pokračujeme po lesní cestě po vrstevnici, narazíme na žlutou a modrou turistickou značku, po nich nahoru a za chvíli dojdeme na rozcestí Smrk sedlo.Po červené nahoru ,okolo pomníčků Johna Lennona ,Jana Palacha a Ivana Hlinky a jsme na Smrku.Ze Smrku není skoro nic vidět ,ale jak sestoupíme asi 15m k malému zábradlí tak se nám zatají dech nad výhledem Na Lysou horu,Ostravici,Čeladnou,Frýdlant nad Ostravicí,Ondřejník a dále na Ostravsko.Až se pokocháme a odpočineme putujeme dál po červené k chatě Hubertka a sestoupíme na Polanu.Pak po modré dolů a pod lyžařským vlekem po asfaltce doleva a po 300m jsme tam ,co jsme vyšli.Ušli jsme asi 16 km.Mapa KČT 96 -Moravskoslezské Beskydy.Další část naučné stezky Wolfram je na Morávce na parkovišti u pomníku a dvě samostatné informační tabule jsou u Obecního úřadu a u nádraží v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Rozcestník
Rozcestník
lupa

Po celé trase není žádná restaurace t.z. dostatek vody a svačinu sebou.Po tůře se můžeme najíst v hotelu nebo v několika restauracích v údolí.U Hubertky a Klinské jsou prameny ,ale já jim nevěřím.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krásná příroda , rozhledy,borůvky až do konce září ,zjara lesní jahody okolo cest a když rostu ,tak houby.

Ostatní informace

Všechny pochutiny jsou zdarma,protože po trase není žádné občerstvení.Další informace

neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čeladná
(vzdálenost od místa: 0.53 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Smrk a Wolfram

Smrk a Wolfram
12.11.2009 17:24
Ahoj Vena, ten Smrk mně docela láka, byl jsem tam už dávno, před asi 15 lety a chtělo by to oprášit. Myslíš, že by se tam dalo dostat na kole? Je tam více cest, možná ta tvá by byla schůdnější. Já šel od Ostravice a z té strany "vlak nejede" :-)))
RE> Smrk a Wolfram
15.11.2009 17:11
Já šel na Smrk z různých stran,občas by se muselo kolo tlačit.Budu přemýšlet a ozvu se.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace