Slavné vily v Olomouci I.

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Vila na sile
Vila na sile
lupa

Někdy se stane, že počasí nepřeje výletům do přírody. Nemusí zrovna lít jako z konve, ale může se stát, že je po dešti a všechny polní cesty jsou tak rozbahněné, že nezbývá cyklistovi nebo turistovi obléci se na výlet po městě. Jenže - historické památky jsou tak okoukané, že už máte pocit, že tam určitě ne. Mám pro vás alternativu. Pojďte hledat stavby - vily - budovy, které plánovali slavní architekti. Dodnes zde bydlí lidé, kteří skvosty udržují pohromadě.

Za čím jedeme?

Budeme se pohybovat po městě Olomouci a ve většině případech mimo atraktivní turistické stezky. Vily najdeme v obytných částech kolem historického jádra. A kromě těch popsaných se budeme dívat i na další upravené zahrádky a domy.

V první části nabízím dvě vily na Lazcích (městská část nedaleko středu Olomouce) a jednu zcela atypickou, která je na druhém konci historického centa města Olomouce a k jejímu prohlédnutí budete muset zvednout hlavu do výšky. Vila manželů Králíkových se totiž nachází na bývalém sile u starého autobusového nádraží u tržnice.

Viz cíle v okolí:

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V Olomouci máte nepřeberné množství restaurací různé cenové kategorie. Pokud budete na Lazcích, zkuste projít k řece Moravě a najít místní hospodu, kde dělají o víkendu makrely.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Hledat vily, fotit je a pátrat po jejich minulosti je obrovské dobrodružství na dlouhou dobu. Stojí to za to, budete se pak dívat na město úplně jinýma očima.

Ostatní informace

Okukuji budovy zatím z venku, odvahu zazvonit a nechat se pozvat majiteli, jsem zatím nenašla. takže dosud vše zdarma.

Na výlet vlakem

Olomouc leží na hlavní železniční trati z Prahy směrem na Přerov a dále na Ostravu či Valašské Meziříčí. Spojení si hravě najdete.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Slavné vily v Olomouci I.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace