Skryjské jezírko

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Skryjské jezírko
Skryjské jezírko
lupa

Máte-li cestu na Rakovnicko, určitě byste neměli vynechat návštěvu Skryjského Jezírka, které se nachází zhruba 25 kilometrů jižně od Rakovníka. Jedná se o zvláštní vodní dílo, které je vrcholem činnosti přírody, která si úžasným způsobem pohrála se Zbirožským potokem.

Za čím jedeme?

Pohled od Skryjského jezírka po proudu potoka
Pohled od Skryjského jezírka po proudu potoka
lupa

Nejbližší cesta k jezírku začíná u hájenky Slapy nacházející se na pomezí rakovnického a rokycanského okresu zhruba 5 kilometrů jihozápadně od obce Skryje. Zde můžeme v klidu nechat svůj automobil na parkovišti pro cca 30 automobilů a vyrazit po modré turistické značce. Zpočátku jdeme po louce, ale po necelých 500 metrech se dostaneme do lesa a především ke Zbirožskému potoku, který se od té chvíle stane naším společníkem. Poté co se dostaneme přes provizorní lávku na jeho levý břeh, vyrazíme po proudu potoka. Po necelém kilometru se objeví skalní útvary, které daly potoku jeho nezaměnitelný ráz. Voda si totiž vytvořila cestu přímo mezi skálami skalní průrvou, po které voda stéká k jezírku. Obejdeme – li zmiňovanou skálu a sejdeme kousek dolů, dorazíme k jezírku zvanému Skryjské. Jezírko je ze všech stran obklopeno skálami, které mu dodávají natolik jedinečné kouzlo, že je součástí chráněné přírodní památky Skryjsko-týřovské kambrium.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Při výletu jsme nevyužili žádných stravovacích ani ubytovacích služeb.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příroda okolo Skryjského Jezírka je vskutku nádherná a doporučujeme ji každému, kdy chce v horkých letních dnech trochu porelaxovat.

Ostatní informace

Vstup do přírody je volný a možný kdykoliv.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Roztoky u Křivoklátu
(vzdálenost od místa: 12.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Skryjské jezírko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace