Ski areál Košťálka v Janských Lázních

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Zalyžovat si do Ski areálu Košťálka v Janských Lázních

Za čím jedeme?

Košťálka 1
Košťálka 1
lupa

Rodinný lyžařský areál Košťálka se nachází v Janských Lázních, ve východní části Krkonoš, (nejvyšším pohoří České republiky), na úpatí Světlé hory. Jedná se o rozsáhlou luční enklávu o rozloze cca 15 ha. Pravidelně upravovaná sjezdovka je dlouhá přes 600m a široká až 100m. Převýšení činí více než 140m. Ve ski-areálu jsou umístěny dva vleky. Páteřním zařízením je 610 m dlouhý moderní vlek Košťálka 1 vybavený jednomístnými teleskopickými unašeči (typ Poma) s převýšením 146 m a přepravní kapacitou 500 osob za hodinu. Druhé zařízení Košťálka 2 je obdobné se šikmou délkou 390m, převýšením 82m a přepravní kapacitou 800 osob za hodinu. Nástupní stanice s pokladnou je od letošní sezony přímo u silnice č. 297 spojující Svobodu nad Úpou, Janské Lázně, Černý Důl a Vrchlabí a má zde též pravidelnou zastávku Ski-Bus. Občerstvení je zajištěno dvěma kiosky v dolní i horní části sjezdovky. Areál je v provozu nepřetržitě od 9.00 do 21.00 hodin a to každodenně. Tuto provozní dobu umožňuje celoplošné osvětlení ski-areálu. Pro svou snadnou dostupnost a nonstop provoz je vyhledávaným lyžařským zařízením pro blízké i vzdálenější vyznavače zimních sportů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Košťálka 1
Košťálka 1
lupa

Pro vzdálenější návštěvníky je možnost ubytování a to jednak v horské chatě "Švýcarský dvůr" a nebo rodinných pensionech (apartmánech) "U Švýcarského dvora" a "BOBAS" vzdálených pouhých 200m od ski areálu Košťálka. Objekty jsou situovány do klidné, parkové části Janských Lázní cca 600m od centra.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohodová atmosféra příjemné sjezdovky. Dobrá dostupnost přímo z parkoviště.

Ostatní informace

Provozní doba areálu je nepřetržitá od 9.00 do 21.00 hod. každý den. Platí zde jak časové jízdenky (2 hodiny = 150 Kč, 3 hodiny = 250 Kč, skupinové celodenní = 200 Kč ), tak i bodové jízdenky (65 bodů = 150 Kč, 140 b. = 300 Kč, 250 b. = 500 Kč). Při použití bodové jízdenky vám odepíše turniket na K1 osm bodů na K2 šest bodů. Pro skupiny poskytujeme slevy. Odbavovací systém SKI-DATA je síťově propojen s ostatními zařízeními v regionu, což návštěvníkům umožňuje při použití vhodné jízdenky neomezený pohyb na lyžích po celém ski-areálu Černá Hora.

Podrobnější informace a kontakty na www.kostalka.czDalší informace

neumístěno
Druh:
za sportem, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Svoboda nad Úpou
(vzdálenost od místa: 2.93 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ski areál Košťálka v Janských Lázních

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace