Silvestrovský výstup na Říp

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Říp
Říp
lupa

Nápad, že bychom na Silvestra mohli někam vyrazit, se vyklubal už někdy v listopadu. Najednou tu je konec roku, takže 31.12.2011 vyrážíme na památnou horu Říp. Vlakem z Prahy, do Roudnice nad Labem. Cesta trvá necelou hodinku, takže Vám uteče jako nic.

Za čím jedeme?

Říp
Říp
lupa

Navštívíme památnou horu Říp, ale především se projdeme a setkáme se s kamarády. V Roudnici se ptáme na cestu, kličkujeme městem a napojujeme se na červenou , která nás přes Krabčice vede k patě Řípu. Trochu cestou tápeme, zvlášť když máme Říp v zádech, tak pochybujeme zda jdeme správně. Cesta podivně kroutí kolem...... Nakonec pod Říp dorážíme a potkáváme se s ostatními, kteří vyrazili auty. Parkoviště bylo narvané - nejsme jediní, kdo se chce na Říp vyškrábat Smile. Stoupáček nás krásně rozehřál, takže jsme na vrcholu ocenili lavičky. Fronta v občerstvení byla na hodinu. My nezaváhali a vytáhli si vlastní občerstvení. Jednohubky, chlebíčky a šampaňské... když je ten Silvestr. Do rotundy jsme se ani nepokoušeli dostat. Zpátky do Roudnice jsme se vydali po modré - příjemnější trase a vláčkem zase zpět do Prahy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

ostrůvek
ostrůvek
lupa

Cestou jsme nikde nejedli. Občerstvení jsme si nesli s sebou. Na Řípu je ale občerstvení, a když se trefíte a nebude tam tolik lidí, možná se tam i občerstvíte bez fronty. Dají se zde koupit i pohledy, turistiská známka i vizitka.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Samozřejmě výstup na nejznámější českou horu, neboť " Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp ". wink Samozřejmě i románská rotunda sv. Jiří , která sem na tu šošolku tak nějak patří.

Ostatní informace

Vstupy jsme nikde neplatili. Pořídíte turistické známky, pohledy, vizitky. Vše za standardní ceny. Do rotundy se tuším něco platí, ale nevím přesně kolik. Příště to zjistím SmileDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ctiněves
(vzdálenost od místa: 1.51 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Silvestrovský výstup na Říp

Vstupné rotunda
24.01.2012 22:05

Do rotundy se platí pokladna je za bufetem. Na Řípu jsme byli na jaře.

Re: Vstupné rotunda
25.01.2012 09:33

To platí, ale kolik ? Tipla bych to tak na 40Kč  ??

09.03.2012 22:28

K. H. Mácha

Prosim o provozní dobu bufetu, když už se tam dovleču i se zpruzelou rodinkou, ať si můžeme dát alespoň čaj a polévku k radosti bufetáře. Dále bych uvítal informaci zda má provozovatel bufetu ještě volně pobíhajícího psa kolem. Byl jem tam 3x z toho 1x tam pes nebyl, protože byl leden a bufet nebyl v provozu, ale 2x tam pes pobíhal z toho 1x málem sežral jednu paní i s jejím pudlem na vodítku. Ale to bylo před několika málo lety. Letos uvidíme?

Re:
02.04.2012 08:30

Otevírací dobu bufetu nevím. Budete to muset risknout Smile a jestli tam byl bufetářův pes ?? Těžko říct.......  sami jsme tam psi měli a k žádnému konfliktu nedošlo... no nezbývá Vám, než to vyzkoušet a zkuste rodinku nějak namotivovat wink určitě to bude fajn... http://www.hora-rip.cz/na-vrcholu.php

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace