Silvestrovská vyjížďka 2012 po cyklostezce do Morkovic

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

V netradičním čase a to v 11.00 hod. 31.12. jsme se na kolech vydali na poslední vyjížďku po cyklotrase z Nezamyslic do Morkovic v roce 2012. Přálo nám počasí, bylo slunečno, teplota +2 stupně, suchá cesta.

Za čím jedeme?

lupa

Jedeme do Morkovic k bývalé železniční stanici Morkovice, kde končila trať lokálky z Nezamyslic do Morkovic. Od května 2012 se místo vlaků na bývalé železniční trati prohání cyklističtičtí nadčenci společně s kolečkovými bruslaři. Proto jsme se rozhodli symbolicky uzavřít letošní cyklistickou sezónu vyjížďkou po této cyklostezce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

V Morkovicích je možné se posilnit v Restauraci a Penzionu Bernard Morkovice. Po celé trati není možnost občerstvení. Očekáváme v budoucnu vybudování stánků s občerstvením podél cyklostezky nebo aspoň na konečné v Morkovicích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

V netradiční čase jsme při cestě do Morkovic nepotkali žádného cyklistu, na jindy velmi exponované cestě. V Morkovicích u železniční stanice jsme si na dvou lavičkách rozbalili improvizovaný bufet z vlastních zásob. Konzumací jednohubek, chlebíčků, cukroví a přípitkem mandlovkou jsme oslavili v poledne příchod roku 2013.

Ostatní informace

lupa

Silvestrovského výletu do Morkovic se zúčastnilo 13 spokojených cyklistů oblečením připomínající lyžaře, kteří si popletli sportovní nářadí. Všichni doufáme, že jsme započali novou tradici, a že se nás na Silvestra 2013 v Morkovicích sjede stejný nebo větší počet skalních cyklistů.

lupaDalší informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Zborovice
(vzdálenost od místa: 5.21 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Silvestrovská vyjížďka 2012 po cyklostezce do Morkovic

03.01.2013 20:09

Dobrý nápad! Prajeme aby Vás za rok bolo viac.

 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace