Šest nových rozhleden bude otevřeno před Silvestrem

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

lupa

Šestice obcí svazku obcí Východní Slovácko - Vlčnov, Nivnice, Korytná, Suchá Loz, Bystřice pod Lopeníkem a Bánov - se spojila k realizaci projektu, kterým vzniká zajímavá turistická infrastruktura v podhůří Bílých Karpat.

Za čím jedeme?

V každé z těchto obcí, lépe řečeno nad každou z nich, je postavena 13 metrů vysoká rozhledna ze smrkové kulatiny. Ve Vlčnově stojí rozhledna u křižovatek cesty Hraběcí a cesty Od búd, v Nivnici nedaleko centra obce u kapličky Nejsvětější Trojice, v Korytné pod Horní loukou, v Suché Lozi ve Vápenkách, v Bystřici pod Lopeníkem v lokalitě nad Vojanskú cestú a Bánově na Králově.

Jednotlivé rozhledny umožňují výhled na kouzelnou krajinu podhůří Bílých Karpat, které jsou biosférickou rezervací pod ochranou UNESCO. S trochou nadsázky lze říct, že z jedné rozhledny uvidíte na druhou.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Občerstvit se můžeme v každé z uvedených obcí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mezi jednotlivými rozhlednami vzniká turistický okruh o celkové délce zhruba 50 km, který spojí pěší a cykloturistické trasy. Na těchto trasách je umístěno 18 odpočívadel s informačními tabulemi a 60 směrových tabulí, které navigují turisty na jednotlivé rozhledny.

Ostatní informace

Mám pro vás tip na nevšední zážitek: Vydejte se do některé z šesti výše uvedených obcí předposlední den tohoto roku. Výlet si naplánujte na odpolední dobu a setrvejte do setmění. Tento den, tedy 30. prosince budou rozhledny slavnostně otevřeny a jednotně - v 16.30 - bude ze všech rozhleden odpálen ohňostroj. Další akce a tipy na výlety na www.vychodni-morava.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nezdenice
(vzdálenost od místa: 5.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Šest nových rozhleden bude otevřeno před Silvestrem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace