Šemnická skála

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

Šemnická skála od silnice Andělská Hora - Šemnice
Šemnická skála od silnice Andělská Hora - Šemnice
lupa

Šemnická skála se nachází poblíž silnice Andělská Hora - Šemnice. Asi v polovině vzdálenosti mezi těmito obcemi na silnici vyúsťují dvě lesní cesty. Zde odstavíme vozidlo a pokračujeme po jedné z lesních cest po žluté turistické značce. Ta nás po necelém kilometru dovede na rozcestí, kde žlutou trasu kříží červená vedoucí od Karlových Varů na Kyselku. My pokračujeme po žluté na vrchol.

Za čím jedeme?

Na vrcholu
Na vrcholu
lupa

Skalní útvar Šemnická skála je součástí přírodní památky Olšová vrata. Vyskytují se tu vzácná skalní rostlinná společenstva. Lokalitě se dříve říkalo Panenský skok. K místu se totiž váže pověst o dívce, která sem utekla před krutým pánem z nedaleké Andělské Hory, kterého si nechtěla vzít za muže. Ten ji ale na samém vrcholku dostihl a dívka v zoufalství skočila dolů. Když to ukrutník uviděl ve vzteku pobídl koně, ten se vzepjal a skočil i se svým pánem ze skály. Při svém nezadržitelném pádu pán ještě spatřil dívku, která se zachytila na skalním výstupku a zachránila si tak život. Dívka se tak zbavila nechtěného nápadníka a kraj nenáviděného vládce. Ovšem je to jen pověst. Z vrcholu je nicméně krásný výhled na panorama Krušných hor, Doupovské hory a údolí řeky Ohře.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Vzhledem k charakteru lokality nezbytný proviant sebou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výhled z vrcholu na pásmo Krušných a Doupovských hor.

Ostatní informace

GPS:

Prostor pro odstavení vozidla: 50°13'22.084"N, 12°58'17.716"E

Cíl: 50°13'46.012"N, 12°58'13.949"E

Podrobnosti trasy najdete zde. Virtuální výlet pomocí Google Earth můžete podniknout zde. Panoramatický snímek z vrcholu si můžete prohlédnout zde.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hájek
(vzdálenost od místa: 6.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Šemnická skála

04.10.2013 10:02
Je to pro mně sice trochu daleko (340km), ale už jsem tamější krajinou coural. Snad se tam někdy zase dostanu. Oceňuji zejména GPS údaje, v dnešní době hodně používané.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace