Šaty dělaj člověka

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Jdeme do centra Prahy. Doprava metrem na stanici Staroměstská nebo autobusem 133, případně tramvajemi 17 a 18. Autem můžeme zaparkovat v podzemních garážích- jinak je parkování v této oblasti problematické. Další cesta je pěšky.Dál jdeme do areálu Klementína.

Za čím jedeme?

Klementinum je jeden z největších barokních arealů v Praze. Na místě původního dominikánského kláštera ho začali stavět jezuité, kteří zde vybudovali vlastní universitu. Po jejím sloučení s Universitou Karlovou za Josefa II. zde vzniká knihovna University, která se stala základem dnešní Národní knihovny, která je jednou z významných institucí, která sídlí v dnešním Klementínu. Kromě Národní knihovny jezde také Technická knihovna a Slovanská knihovna. My však půjdeme do Astronomické věže, Zrcadlové kaple a Barokního knihovního sálu. Kromě seznámení s unikátními barokními památkami nám tato 50 minut trvající prohlídku umožní podívat se na centrum Prahy z ochozu věže. Další zastávkou je Galerie Klementina, kde je do 1.Března výstava "Čas odložil svůj šat". Výstava nás seznámí s vývojem módy v období středověku.Pokud nám zbyde čas můžeme na Křižovnickém náměstí navštívit Muzeum Karlova mostu.Případně jít také na lodě, kde nám nabídnou svařák,pivo ,kávu, eskymo a perník v ceně jízdenky. Jde o projížďku replikami historických lodí, které umožnňují plavbu do Čertovky. Vyjížďka je provázena odborným výkladem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najeli jsme se v Restauraci U Městské knihovny. Stylová restaurace s českou kuchyní, za přijatelné ceny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbí se mi duch místa, méně už kýče,které se prodávají zejména v Karlově ulici.

Ostatní informace

Pokud uvedete při vstupu do Muzea a na plavbě lodí od Karlova mostu číslo průvodce 176 bude Vám poskytnuta sleva u vyhlídkové plavby 20 Kč.

Vstup na prohlídku Astronomické věže (velký okruh)-220Kč/140Kč;vstup na výstavu 60 Kč/ 40 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Šaty dělaj člověka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace