S dětmi na Vyšehrad

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

vlakem /mimopražští/, tramvají, metrem, lodí, pěšky

Za čím jedeme?

Na palubě
Na palubě
lupa

Za dobrodružstvím, za hraním, za památkami i za přírodou prostě od všeho kousek. S vnučkou - jsou jí 3 roky - vystupujeme na Palackého náměstí.Přejdeme silnici a sejdeme po schodech na náplavku. Jdeme kolem výletních lodí, které jezdí do Troji a na Slapy směrem k Mánesu.Tam počkáme na přívoz a svezeme se až na Císařskou louku. Tam musíme chvíli počkat než se loď vrací a na zpáteční cestě vystoupíme na Výtoni. Se staršími dětmi lze zajít do muzea, které je zřízeno v bývalé celnici a zachycuje život pražských plavců. My si však jdeme hrát na hřiště, které je za ní. Pak se vydáme směrem ke kubistickým domům a kolem nich pěšinkou vyběhneme na Vyšehrad. Jsme přímo před kostelem sv.Petra a Pavla. My do kostela nejdeme, i kyž je velice pěkný a je tam, co vidět a nechodíme ani na Slavín.Prohlídka Slavína je zdarma. My se podíváme odkud skákal Šemík a potom na sochy Myslbeka inspirované Starými českými pověstmi. Dcerce se velice líbí Čertův sloup. Pak se jdeme podívat na románskou rotundu sv.Martina a kolem Jedličkova ústavu jdeme ke Kongresovému paláci. Se staršími dětmi se můžete podívat do podzemí, které se zachovalo z pevnosti vybudované Marií Terezií.Od Kongresového paláce s kocháme pohledy na Prahu a ze stanice metra Vyšehrad se vracíme metrem do centra. Protože přestupujeme u Hlavního nádraží na tramvaj, tak obvykle ještě zajdeme na dopravní hřiště, které je v parku u něho.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Většinou máme sušenky a jupíka sebou, ale docela dobře se dá najíst poblíž domku spisovatelky Bibianové

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Cesta lodí za tramvajenku, pokud jste již přijeli tramvají a bude platit Váš lístek déle než půl hodiny neplatíte nic. Přívoz je součástí MHD.

Na hřišti u Hlavního nádraží se mi líbí, že je hlídané a má bezplatné WC.

Ostatní informace

Ceny jsou obvyklé a vstupy přece jen levnější než na Pražský hrad nebo do Židovského muzea.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Smíchov severní nástupiště
(vzdálenost od místa: 0.89 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu S dětmi na Vyšehrad

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace