S dětmi do Nových Hradů

Tipy na výlet, Ústecko-Orlicko
Kam a jak jedeme?

Zámek Nové Hrady
Zámek Nové Hrady
lupa

Chtěli jsme někam vyrazit s malými dětmi (necelé 2 roky a 3 roky) a hledali jsme nějaké zajímavé místo, kde by se děti zabavily a dospělí by se kulturně vyžili. Rozhodli jsme se vydat na zámek do Nových Hradů. Jeli jsme autobusem (ve všední den je spojení bezproblémové).

Za čím jedeme?

Zámek Nové Hrady
Zámek Nové Hrady
lupa

Rokokový zámek Nové Hrady, vystavěný v letech 1774 až 1777, je architektonickým skvostem, který svou krásou okouzlí vás i vaše děti. Při procházce po areálu budete jistě vyhlížet princeznu nebo pana krále. Jelikož jsou děti moc malé, vynechali jsme prohlídku zámeckých interiérů a návštěvu prvního českého muzea cyklistiky. Bohatě nám vše vynahradila prohlídka zámeckých zahrad a anglického parku, barokního přírodního divadla, stájí a koní na pastvě. Obdivovali jsme i přírodní bludiště, které je ještě ve výstavbě a zatím nepřístupné. Navštívili jsme i nedalekou jelení a dančí farmu a pozorovali jeleny, jak se pasou. Na náměstí jsme v rybníčku také nakrmili divoké kachny.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najedli jsme se přímo na zámku v zámecké restauraci, která je nekuřácká. Mezi hosty bylo mnoho dětí. Ke stolu můžete vjet přímo i s kočárky. Specialitou je jelení guláš nebo jelení plátky se šípkovou omáčkou. Zámek má i svou kavárnu a cukrárnu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Dětem se nejvíce líbila zvířátka - jeleni a koně a plastiky andílků v zahradách. Nám se líbil zámek a upravené zahrady. Nelíbilo se nám dlouhé čekání na jídlo v restauraci, od objednání jsme čekali 45 min, na donesení nápojů 20 min. Byla tam jen jedna slečna a moc nestíhala.

Ostatní informace

Zámecké interiéry jsme nenavštívili, tak jsme nic neplatili. Informace o otevírací době a vstupném na www.nove-hrady.czDalší informace

Hodnocení:
2801. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Cerekvice nad Loučnou
(vzdálenost od místa: 7.39 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu S dětmi do Nových Hradů

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace