Rudolfinum

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Naše společná cesta začíná na Parkovišti P+R na okraji Prahy. Odtud za pomoci MHD se přesuneme na zastávku Staroměstská, odkud dále pokračujeme dl ukazatelů.

Za čím jedeme?

lupa

Rudolfinum je novorenesanční budova na náměstí Jana Palacha při pravém břehu řeky Vltavy na Starém Městě v Praze. Ve Dvořákově síni se pořádají významné koncerty. Budova Rudolfina patří České filharmonii.

lupa

Budova byla vystavěna v letech 1876–1881 jako víceúčelové kulturní zařízení s koncertní síní a výstavními sály a slavnostní otevření proběhlo 7. února 1885. Rudolfinum nechala postavit u příležitosti 50. výročí svého založení Česká spořitelna. Na stavbu budovy byla vypsána veřejná soutěž. Budova dostala jméno po korunním princi Rudolfovi. Roku 1884 byla zřízena koncertní síň (dnes Dvořákova síň). Po vzniku Československa byla budova označována jako Dům umělců. Budova byla několikrát upravována, v meziválečném období dokonce pro potřeby československého parlamentu. Ten zde zasedal od roku 1919 do 1941. V roce 1920, 1927 a 1934 zde byl zvolen prezidentem Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. V poválečném období byla budova sídlem Hudební fakulty Akademie múzických umění a České filharmonie. Její poslední kompletní rekonstrukce proběhla v letech 1990–1992. Dnes je budova sídlem České filharmonie a Galerie Rudolfinum.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rudolfinum

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Cestou jsme nevyužili žádné ubytovací ani stravovací zařízení.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

jedná se o nádhernou stavbu, která musí lahodit oku každého.

Ostatní informace

Otevírací doba

ÚT, ST, PÁ, SO, NE

10:00 – 18:00

ČT

10:00 – 20:00

Vstupné

Plné vstupné 130 Kč

Snížené vstupné 80 KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Dejvice
(vzdálenost od místa: 1.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rudolfinum

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace