Rozhledny Jizerských hor

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

viadukt na Smržovce
viadukt na Smržovce
lupa

Výlet začínáme na vlakovém nádraží na Smržovce, odkud nás modře značená turistická značka vynáší až na 21 m vysokou rozhlednu Bramberk, postavenou v roce 1912. Výhled do kraje se bohužel ale nekoná, protože mají zavřeno a nějaká cedulka s otevírací dobou také chybí.

Po krátkém odpočinku tedy pokračujeme k dalšímu cíli.

Za čím jedeme?

Jelení rybník
Jelení rybník
lupa

Přesedáme na červenou značku a zvolna putujememe k další rozhledně, která se tyčí na 820 metrů vysokém zalesněném vrchu v Maxovském hřebeni Jizerských hor nad Hraběticemi nedaleko lyžařského střediska Severák.. Od roku 1887 stojí na vrcholu hory nejstarší železná rozhledna v Čechách o celkové výšce 14 m-Slovanka. Posledních 200 metrů k cíli lemuje celkem nově vybudovaná křížová cesta...

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Před turistickou chatou Slovanka, kde si mj. pořizuji turistickou známku se rozhodujeme ještě pro vycházku na další z jizerskohorských míst rozhledu.

Bramberk
Bramberk
lupa

Napojujeme se tedy na tentokráte zelenou značku, která vede na Královku. Královka je kamenná rozhledna v Jizerských horách na kopci Nekras (859 m. n. m.) v katastrálním území Janov nad Nisou, necelý kilometr od Bedřichova..V okolí chaty chovají skotský náhorní skot, což je zcela jistě lákadlem pro děti :-)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherné počasí vskutku zve k vycházce, proto si výlet také užíváme. jizeské hory jsou krásné samo o sobě, tudíž je téměř nemožné vyšvihnout jen jediné místo.

Ostatní informace

Na Bramberku nelze zjistit bližší info-bohužel...

Slovanka má přístup zdarma.

Na Královku lze vyšplhat za 20,- Kč.Další informace

neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Josefův Důl
(vzdálenost od místa: 6 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledny Jizerských hor

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace