rozhledna v Boleradicích

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Vycházíme ze středu obce Boleradice, kde je možnost parkování. Trasu si prohlédnete na informační tabuli před místní samoobsluhou vedle divadla. Cesta vede po zpevněné komunikaci až na místo samé. Asi ve třech čtvrtinách cesty je odbočka ke krásné vyhlídce od nově instalovaného sousoší. Zpět na trasu k rozhledně se musíte vrátit na rozcestí a odtud pokračovat směrem k rozhledně. Odměnou za pěší výstup vám bude krásný rozhled do okolní krajiny.

Za čím jedeme?

Jdeme za krásami přírody z nadhledu, za prožitkem uprostřed vinohradů a lesů, za odměnu a uspokojením z vynaložené námahy.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení vám podají v místní restauraci, popřípadě v některém z místních sklípků.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Bude se vám líbit výhled do kraje od Karpat přes Rakousko, Brno až po oklí Slavkova a ždánických lesů

Ostatní informace

Výstup na rozhlednu vede i po polních cestách. Výchozí bod je u kaple sv. Rocha. Seznámit se s naší obcí můžete i na informačních tabulích, rozmístěných jak v obci, tak i po trasách směrem k rozhledně.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kobylí na Moravě
(vzdálenost od místa: 6.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu rozhledna v Boleradicích

Z Klobouk do Boleradic
08.09.2010 09:50

Malý jiří
Na rozhlednu v Boleradicích jsem se vydal z Klobouk. Tam jsem nejprve udělal malou odbočku po žluté značce k větrnému mlýnu. Po návratu jsem pokračoval po červené k turistickému rozcestí Pod Nedánovem, kde jsem přešel na zelenou a po ní až na rozhlednu. Je opravdu pěkná, myslím, že jsem z jejího vrcholu viděl až obrysy Alp. Největší dojem ale na mne udělalo sousoší Cyrila a Metoděje. Sochy jsou opravdu krásné a ten pohled od nich na Boleradice je opravdu úchvatný. Jediné minus tohoto výletu pro mne bylo, že jsem nenašel v Boleradicích žádný otevřený vinný sklep, kde by se dalo okoštovat místního vínka přímo u pramene. Přesto se mně výlet líbil a Vám děkuji za dobrý tip na cestu.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace