Rozhledna Travičná

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Tvarožná
Rozhledna Tvarožná
lupa

Díky dobrému umístění je tato rozhledna přístupná pěšky, na kole i autem. Až k rozhledně vede silnička. Na rozhlednu se tedy nejsnáze dostaneme autem a to ze Strážnice po silnici přes Tvarožnou Lhotu a dále směr Lučina. Asi v půli cesty mezi Tvarožnou Lhotou a Lučinou je odbočka doprava a po té se vydáme dále nahoru. Asi 300 metrů od rozhledny je zákaz vjezdu, takže dále autem nemůžeme. Dá se zde však velmi pohodlně zaparkovat a posledních pár metrů musíme tedy ujít po svých.

Za čím jedeme?

Pohled na příjezdovou silničku
Pohled na příjezdovou silničku
lupa

Rozhledna leží v nadmořské výšce 380 m.n.m. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33,6m nad zemí. Z vyhlídkové plošiny je nádherný výhled na okolní kopce Bílých Karpat tak i na nížiny směrem Strážnice, Uherské Hradiště. Vidět jsou i nedaleké Chřiby. Rozhledna je kovová a podlaha na vyhlídkové plošině je z kovové mřížky, která je průhledná. Dole pod rozhlednou jde koupit základní občerstvení a upomínkové předměty. Zároveň jsou zde naučné tabule o Bílých Karpatech. Rozhledna je otevřená v sezóně od 10 hod do 19 hod. Mimo sezónu pouze o víkendech od 12:30 do 16:00. Vstupné je 30 korun, pro studenty 15 korun. Děti do 6 let zdarma. Po slezení rozhledny doporučují koupání na Lučině či návštěvu skanzenu ve Strážnici.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

V okolí se nachází množství penzionů a restaurací.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Z rozhledny jsou nádherné pohledy do kraje. Velmi příjemné je, že v blízkosti je vodní nádrž Lučina, kde se dá příjemně osvěžit.

Ostatní informace

Rozhledna je otevřená v sezóně od 10 hod do 19 hod. Mimo sezónu pouze o víkendech od 12:30 do 16:00. Vstupné je 30 korun, pro studenty 15 korun. Děti do 6 let zdarma.

Na výlet vlakem

Pohled na bílokarpatské louky
Pohled na bílokarpatské louky
lupa

Nejlepší spojení vlakem je do Strážnice, kde vystoupíme a odtud se vydáme po červené turistické značce pěšky až na rozhlednu. Délka trasy je asi 2 hodiny pěknou krajinou podhůřím Bílých Karpat.Další informace

Hodnocení:
4264. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Rozhledna Travičná

17.02.2011 22:30
Několikrát jsem již navštívil.
12.06.2011 21:37

Dobrý typ na výlet. Kontrukce věže nádherná. I naučná výstavka v přízemí je hezky udělaná.

22.05.2012 16:53
moc hezká procházka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace