Rozhledna Pajndl na Tisovém vrchu

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

lupa

Zhruba tři kilometry severně od města Nejdku se nachází rozhledna, která je po Klínovci, Blatenském vrchu a Plešivci čtvrtou nejvýše položenou rozhlednou v Krušných horách. Jedná se o rozhlednu Pajndl ležící zhruba 300 metrů na východ od vrcholu Tisového vrchu.

Za čím jedeme?

lupa

Samotná rozhledna byla vystavěna roku 1897 a je 25 metrů vysoká. Z jejího vrcholku můžeme vidět kromě výše uvedených rozhleden také údolí řeky Ohře s městy Karlovy Vary a Sokolov a rovněž Slavkovským lesem.

lupa

Chceme-li se na rozhlednu osobně podívat, můžeme doporučit cestu vlakem. Vystoupit můžeme na zastávkách Tisová u Nejdku, Nové Hamry zastávka, popř. Nové Hamry na trati 144. Ze všech jmenovaných zastávek je to na rozhlednu něco mezi 2 a 3 kilometry.

lupa

Vzhledem k tomu, že osobně jsme vyrazili na vrchol z Tisové, popíšeme právě tuto cestu. Z nádraží vyrážíme vlevo a zhruba po 300 metrech dojdeme k modré značce, po které budeme následně stoupat vzhůru. Každým krokem stoupáme výše a výše, přitom míjíme i ty nejvýše položené domy a chaty v Tisové. Po zhruba kilometru dorazíme k rozcestí „Nad Tisovou.“ Zde změníme značku a vydáme se po žluté. Zpočátku jdeme po asfaltce a po předchozím stoupání nejsou ani stopy. Zhruba po půl kilometru ovšem odbočíme vlevo a hned si začínáme uvědomovat, že naším cílem je kopec s rozhlednou. Nyní stoupáme klikatou cestou mezi stromy a jinak tomu nebude do té doby než vystoupáme až nahoru k rozhledně. Výhled z rozhledny je potom odměnou za podstoupené úsilí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pokud si s sebou vezmete špekáčky, můžete si je opéct na ohništi, které se nachází u rozhledny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Rozhledna je umístěna v opravdu krásné přírodě a čeká vás nádherný výhled na okolní přírodu.

Ostatní informace

Rozhledna je přístupná celoročně a nevybírá se zde žádné vstupné.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nejdek - Tisová
(vzdálenost od místa: 1.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledna Pajndl na Tisovém vrchu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace