Rozhledna na Klucanině

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Vyrazíme dneska na rozhlednu, která se tyčí nad městem Tišnovem. Rozhlednu na Klucanině. Do Tišnova se dostaneme bez problému vlakem. Leží na trati mezi Prahou a Brnem, tedy na hlavním železničním tahu. Z nádraží pak už vyrazíme pěšky až na rozhlednu.

Za čím jedeme?

Tišnov je malé městečko právem nazývané brána Vysočiny. Leží mezi dvěma kopci. Jedním z nich je Květnice, a tím druhým Klucanina. Právě na Klucanině vyrostla před několika lety rozhledna. Byla vystavěna na místě, kde kdysi stávala dřevěná rozhledna. Z velké části se na financování stavby podílelo obyvatelstvo a firmy právě z Tišnova. Takže po vystoupení z rychlíku vyrazíme pěšky po turistické značce směrem k našemu cíli. Cesta vede v prvních chvílích skrz město. Záleží jen na Vás, jak se zde zorientujete. Zda půjdete po značce, nebo projdete město jinou cestou. Jak bylo řečeno, Tišnov není velký, tedy se neztratíte. Pokud se dostanete až k místní nemocnici, potom jste na správné cestě. Stezka se stáčí za nemocnici a začíná výstup na kopec. Procházíte krásnou přírodou. Kolem Klucaniny je zřízena přírodní rezervace a naučná stezka. Je tu opravdu krásně a když budete mít jen trošku štěstí, potkáte určitě nějaké zvířátko. Kdo vyšlápne táhlé stoupání, tomu se před očima zjeví samotná rozhledna. Ta má hned tři vyhlídková patra. To první je vysoko jen pár metrů. Vhodné pro ty, kteří nemají rádi výšky a přesto se chtějí rozhlédnout po kraji. Pro ty, kteří si chtějí zvýšit rozhledy, jsou tu další dvě vyhlídková patra. Ovšem ta jsou o pěknou řádku metrů a schodů výš. Vystoupáte si na druhou vyhlídku, od kud je již krásný rozhled do širého kraje. A koho stále nebolí nohy, ten zdolá i posledních pár schodů a dostane se na samotný vrchol rozhledny. Přímo pod vámi se ukáže Tišnov v celé své kráse a za ním vrchol Květnice, za kterou se již rozkládá další krása v podobě údolí řeky Svratky. Vypadá to opravdu jako brána na Vysočinu. Na zpáteční cestě se jistě rádi zastavíte v některé z hojného počtu hospůdek na občerstvení.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Najedli jsme se parádně. V restauraci kterou zde nazývají Skleník (nevím jestli je to skutečné jméno:-)) jsme se najedli levně a velice dobře. Mají zde i salonek pro nekuřáky. Pokud se chce někdo občerstvit na náměstí, nabízí se restaurace Na Květnici, kde se dá i ubytovat. Zde je ovšem potřeba počítat s vyššími náklady.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejkrásnější na výletě byl opravdu nádherný výhled z rozhledny. Opravdu kdo se sem vypraví, nebude litovat.

Ostatní informace

Vstup na rozhlednu je bezplatný. Zaplatit budete muset jen za jídlo a pití. A to opravdu záleží na tom, kterou hospůdku si vyberete.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Tišnov
(vzdálenost od místa: 0.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledna na Klucanině

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace