Romantika v srdci Liberce - přehrada Harcov

Tipy na výlet, Jizerské hory
Kam a jak jedeme?

Harcov
Harcov
lupa

Přehrada Harcov se nachází v srdci města Liberec. Slouží nejen k zachycení průtoků Harcovského potoka a jeho snížení na neškodný průtok, ale také zkrášluje okolí a má příznivý vliv na životní prostředí ve městě.

Za čím jedeme?

Harcov
Harcov
lupa

Hráz přehrady má výšku 20,5 metru a její délka je 157 metrů. Původně měla přehrada sloužit jako ochrana lidí před povodněmi, ale místní obyvatelé si zde vytvořili rekreační místo a za teplého počasí se zde můžete vykoupat. V letošním roce se teploty v letním období pohybovali mezi 20 až 25 stupni °C. Krom koupání si zde můžete i zahrát plážový volejbal či za rybařit. Můžete si zde také zapůjčit kajak, kanoi či raft a za pádlovat si po hladině Harcova.

V okolí přehrady můžete spatřit spousty chráněných živočichů např.: lejska šedého, strakapouda velkého, čolka obecného či ježka západního.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

U přehrady se nachází i občerstvení, kde si můžete zakoupit pití a občerstvit se.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Harcov
Harcov
lupa

Přehrada Harcov je ideální k večerním romantickým procházkám nejen po jejím vrcholu. Celé její okolí je obklopeno krásnou přírodní krajinou. Při návštěvě přehrady Harcov doporučuji zavítat i do zoo Liberec http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/svet-bilych-tygru-indickych-zoo-liberec.html, na vyhlídku v Lidových sadech http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/vyhled-na-liberec-a-jested-lidove-sady.html, kde je krásný výhled na Liberec a pokud vám zbude ještě trochu času, zavítejte i na Libereckou výšinu, kde se nachází zajímavá stavba připomínající starobylý hrad http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/ukryty-hrad-na-liberecke-vysine.html.

Ostatní informace

Žádné vstupné ani otevírací doba se na přehradu Harcov nevztahuje.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za sportem, do přírody
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Liberec
(vzdálenost od místa: 2.86 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Romantika v srdci Liberce - přehrada Harcov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace