Romantický výlet ze Slap do Stěchovic

Tipy na výlet, Posázaví
Kam a jak jedeme?

Na Rovínku
Na Rovínku
lupa

Tímto výletem si připoneme jednu z nejromantičtějších turistických cest v dosahu MHD Prahy a tou je bezesporu krásná zelená značka nad vodní nádrží Štěchovice. Z Prahy vyjedeme z nádraží Smíchov autobusem č. 361 ( jede každou hodinu) do obce Slapy. Vydáme se po červené značce a cca po 2 km jsme u vody s malou kapličkou Na Rovínku. Od vody se vrátíme dále po červené až k silnici a po ní se dáme doprava ke Slapské přehradě. Tady už potkáme modrou značku do Nových Třebenic a v obci přejdeme na zelenou značku k soše Sv. Jana pod přehradou. Zelenou značku už neopustíme, provede nás nádhernými výhledy nad vodou v míctech bývalých Svatojánských proudů, místy starých chatových osad např. Ztracenky, skalními tunely a místy i exponovanými stezkami s řetězy a prudkými srázy, kamenými moři pod kterými se krčí polorozpadlé sruby. Těsne před cílem Štěchovicemi, mineme elektrárnu a sestoupíme do obce, kde máme bohatý výběr městských třístovkových autobusů. Jedou zhruba každou půlhodinu směr Praha. Délka celého výletu není více než 13 km, ale tady není třeba spěchat, rozhodně stojí za to si některé vyhlídky pořádně vychutnat.

Za čím jedeme?

kotviště parníků na Slapech
kotviště parníků na Slapech
lupa

Rozhodně jedeme za přírodou se vším všudy, prudkými skalami vystupujícími na obou březích z řeky Vltavy, kamenými moři a místy už skoro zapomenutými chatovými osadami, které se jako dřevěné hrady tyčí na skalnatých výběžcích. Skoro se divíme, jak se některé na větrajících skalách vůbec udrží.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na Rovínku
Na Rovínku
lupa

Svačinu bych skoro doporučila s sebou, hospoda byla otevřená jediná po cestě v Nové Třebenici a to bez jídla. Ani v cíli cesty Štěchovicích to není na tak známé výletní místo slavné. Funguje několik hospod vesměs zakouřených, pak jedna vietnamská restaurace průměrné kvality nad zastávkou autobusů. Cukrárna sice s výběren, ale dost drahá a to i na pražské poměry.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se budou jistě líbit výhledy nad řekou a to hlavně v měsíci listopadu, kdy ještě chodník není kluzský a přitom už není listí, zakrývající některé nádherné výhledy.

Ostatní informace

Pokud máte in kartu zaplatíte z PID Zbraslav do Slap 32 Kč a zpět ze Štěchovic 24 Kč. Výlet finančně nenáročný zato bohatý na zážitky mohu vřele doporučit.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bečváry
(vzdálenost od místa: 0.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Romantický výlet ze Slap do Stěchovic

20.11.2011 22:45

ty obrázky jsou opravdu dost dobré

Re:
22.11.2011 14:12

Souhlasím... Fotuška má prostě oko wink

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace